אחרי שנים של שמועות, תחינות מצד המעריצים, מחאה מקוונת מאת בן אפלק וגל גדות והרבה עמימות מצד האולפנים, הנה זה קורה: גרסת הבמאי של "ליגת הצדק", שמכונה גם "גרסת סניידר", תנחת במהלך שנת 2021 בשירות הסטרימינג החדש של מבית אולפני וורנר, HBO מקס. סניידר עצמו בישר את הבשורה בסוף הקרנה וירטואלית של "באטמן נגד סופרמן" בה נכח יחד עם זוגתו, המפיקה דבורה סניידר, והנרי קאביל שגילם את סופרמן.

כזכור, מדובר בגרסה נוספת לסרט "ליגת הצדק" שיצא בשנת 2017, אשר שייכת כולה לסניידר: הגרסה המקורית של הסרט לא הייתה כולה שלו, שכן עקב מותה של בתו הוא נאלץ לפרוש מהשלב האחרון בפרויקט ולהעביר אותו לידי הבמאי ג'וס ווידון ("הנוקמים"). מעריצים רבים טוענים כי בכירים באולפני וורנר התערבו בתוצאה הסופית עד כדי כך שהיא שונה לחלוטין מהחזון המקורי של סניידר, ועל כן הסרט נכשל בקופות ובפועל הביא לסיומו של היקום הקולנועי המורחב של מותג הקומיקס די. סי. "ליגת הצדק" הפגיש בין גיבורי העל המוכרים ביותר של החברה, בהם באטמן, סופרמן, וונדר וומן ואקוומן - שהופיעו גם בסרטים נפרדים משלהם - והיה אמור להיות אירוע קולנועי בסדר הגודל של סרטי "הנוקמים", אם לא יותר.

לפי "הוליווד ריפורטר", אחת האופציות שנשקלת כעת היא לשחרר את גרסת סניידר בשירות הסטרימינג של וורנר כמיני סדרה בת 6 פרקים במקום כסרט אחד בודד. מדובר ככל הנראה בהצעה של סניידר עצמו, שערך בחודש פברואר האחרון מצגת מול בכירי וורנר יחד עם זוגתו, והציע לערוך מחדש את הגרסה הזו של הסרט כך שתכיל כמה פרקים שיסתיימו בקליף האנגר כלשהו. 

אופציה אחרת שנשקלת היא לשחרר את הגרסה בתור סרט אחד ארוך בן 4 שעות (במקום השעתיים חצי המקוריות), אבל כך או כך ברור כי יש עדיין לא מעט עבודה עליו, ולכן הוא יראה אור רק בשנה הבאה. סניידר, לפי הדיווח, ככל הנראה יכנס מחדש את צוות העריכה של הסרט כדי "להלחין מוזיקה, לערוך, להוסיף אפקטים ויזואליים חדשים ולסיים ישנים". בנוסף, שוקל סניידר לכנס מחדש גם את כל צוות השחקנים - בן אפלק, הנרי קאביל, ג'ייסון מומואה, גל גדות, עזרא מילר וריי פישר - כדי להקליט מחדש חלק מהדיאלוגים. "כשעזבתי את הסרט לקחתי איתי כונן עם הגרסה שלי", הודה סניידר, "אבל באמת שמעולם לא חשבתי שזה יוביל למשהו. ובכן, זה יהיה משהו חדש לחלוטין וחוויה חדשה ונפרדת לחלוטין מהסרט המקורי, במיוחד עבור מי שראה אותו".

גם כוכבי הסרט הביעו שמחה לאור הידיעה: ג'ייסון מומואה כתב באינסטגרם שלו "סוף סוף זה קורה. אין בעד מה. הצדק הושג. אלוהה לכל מי שגרם לזה לקרות, ולכל המעריצים, אנחנו אוהבים אתכם". ריי פישר הסתפק ב"עבור אלה שנלחמו, עבור אלה שהאמינו. תודה".

View this post on Instagram

WE WANT finally it’s happening. your welcome. justice served. all my aloha to everyone who made this happen. all the fans. we love you. ALOHA J #releasetheSnydercut @HBOmax @ZackSnyder

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies) on

View this post on Instagram

For those who fought. For those who believed. Thank you. #releasethesnydercut @HBOMax @ZackSnyder

A post shared by Ray Fisher (@ray8fisher) on

גם הנרי קאביל, הלא הוא סופרמן, כתב: "גבירותיי ורבותיי, זה סוף סוף קרה. אני יודע שהיו שני מחנות סביב 'גרסת סניידר' שתהו האם זה באמת יקרה. רק תזכרו, כולנו נקבל עוד 'ליגת הצדק' עכשיו, כולם מנצחים, אז תהיו נחמדים אחד לשני. איחולים ענקיים לך, מר סניידר". קאביל התייחס בדבריו לקמפיין הרשת ReleaseTheSnyderCut# שנפוץ בשנה שעברה, בחגיגות השנתיים לסרט, והתחיל מלחמה בין מעריצים שאהבו את הסרט שיצא לבין אלה שהעדיפו את הגרסה של סניידר – קמפיין שבו השתתפו גם כוכבי הסרט עצמו.

View this post on Instagram

Just had a little chat with Zack Snyder after a man of steel watch party. Ladies and Gents, it finally happened. The Snyder cut will be out next year! Now, I know there have been two camps over the whole Snyder Cut thing and whether it will ever happen for a while. Just remember, we all get to have more Justice League now, it's a win win. So, be nice to each other ;). Big congratulations to you, Mr Snyder! #ReleaseTheSnyderCut #ZackSnyder #JL

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill) on