הדס שטייף
לא חוששת. הדס שטייף
סערת פרשת האונס במודיעין עילית מסרבת לרדת מהכותרות. כעת מסתבר שהתגובות הזועמות במגזר החרדי לפרסום המקרה הפכו למתקפה אישית כנגד כתבת המשטרה של גלי צה"ל, הדס שטייף, שחשפה אותה לראשונה. מאז יום שלישי הפך דף הפייסבוק של שטייף מטרה לעשרות תגובות נאצה והאשמות. "אני הקרבן לרגשות האשמה שלהם", מספרת שטייף בראיון ל-mako תרבות.

כזכור, שטייף פרסמה לראשונה בגלי צה"ל כי חקירת משטרה נפתחה בעניין חשד לאונס ילדה בת חמש ביישוב החרדי. החקירה נפתחה לאחר שמידע אנונימי הגיע לידי חוקרי מחוז שומרון ויהודה, על אף העובדה שתלונה רשמית בנושא מעולם לא הוגשה והמשטרה טרם הצליחה לאתר את הילדה, שהועברה לטיפול בבית חולים פרטי בבני ברק. לטענתה של שטייף הרבנים הבכירים והקהילה המקומית ניסתה להשתיק בכל דרך את הפרשה, עד שפנתה ביוזמתה למשטרה ומסרה לה את גרסתה של המפקחת על הגנים בעיר, שהסכימה לדבר עימה.

"הדבר העצוב הוא שהסיפור הגיע אלי מפיה של הסמכות הגדולה ביותר בנושא בעיר", מסבירה שטייף, "המפקחת על הגנים היא אדם שחי את התופעה הזאת ומכיר את הנפשות הפועלות והילדים. היא זאת שדיווחה למשרד הרווחה, כשכל חבריה מנהליה הגנים לצידה, על המקרה. היא זאת שהסבירה מה שראתה וביקשה לטפל. עכשיו המשרד מכחיש שקיבל את הפנייה. החקירה נפתחה בכלל בגלל טיפ אנונימי שהגיע מכתב חרדי, אז מה רוצים ממני? בסך הכל הפניתי מקור מידע נוסף אחרי שהמקרה כבר נבדק".

עלייה בפניות. אילוסטרציה (אילוסטרציה: AP)
בחברה החרדית טוענים שמדובר בהאשמות חסרות בסיס | אילוסטרציה: AP
העיתונים ואתרי האינטרנט הגדולים בעדה החרדית פתחו במתקפה אישית כנגד שטייף. באתר "בחדרי חרדים" נטען ביקרו את עבודתה העיתונאית של שטייף וקבעו שמדובר בהאשמות חסרות בסיס. שטייף עצמה לא מרגישה מאויימת: "אני לא מפחדת. עשיתי את העבודה לפי הספר ואני גאה. הסיפור הזה נמצא כבר שלושה ימים על סדר היום הציבורי, ואנשי העדה החרדית בעצמם אינם מכחישים את דבר המקרים האלה. הם פשוט רוצים לטפל בזה בעצמם, בשקט".

בעקבות פרסום הפרשה וההדים שיצרה בקרב הקהילה החרדית, טוענת שטייף כי היא מוצפת באינספור פניות חדשות ומידע שנוגע למקרים ניצול מיני נוספים. "כל סיפור שמגיע אלי, ומגיעים המון, ייבדק היטב. כל מה שיאומת ייצא לאור, יהיו עוד הרבה פולואים לעניין הזה. חשוב לציין שאני מקבלת המון חיזוקים מהציבור החרדי שמעודדים ומברכים אותי על חשיפת הפרשה, הטלפון פשוט לא מפסיק לצלצל".