בשורות רעות לג'וני דפ: בית המשפט באנגליה קבע כי דפ הפר צו משפטי שהורה לו לחשוף התכתבויות אישיות, זאת במסגרת התביעה שמנהל בימים אלה השחקן נגד עיתון הסאן הבריטי בגין הוצאת דיבה. דפ, כידוע, מתקוטט בבית המשפט בארה"ב מול זוגתו לשעבר אמבר הרד, והעובדה הזו גרמה לבית המשפט באנגליה לצוות על השחקן לחשוף את כל הראיות שנחשפו במשפט ההוא. דפ סירב - אף ההודעות המדוברות הודלפו לבסוף.

לטובת כל מי שהולך לאיבוד בין כל ענייניו המשפטיים של דפ, חשוב להבדיל בין שתי תביעות שונות. התביעה הראשונה שדפ מנהל היא בבית המשפט בלונדון, שם תובע השחקן את ארגון המדיה News Group Newspaper – ארגון האב של הסאן - על הוצאת דיבה. לטענתו של דפ, בשנת 2018 פרסם הצהובון הבריטי כתבה ובה הואשם דפ בהתעללות פיזית בהרד בזמן שהשניים היו נשואים. התביעה השנייה מתנהלת במדינת וירג'יניה שבארצות הברית, שם תובע דפ את הרד בעצמה, על כך שפרסמה מאמר בעיתון הוושינגטון פוסט ובו התייחסה להתעללות שלכאורה עברה, אשר מתוארת בכתבה של הסאן. הרד אמנם לא מזכירה את דפ באופן מפורש בשמו, אבל לטענתו ברור לכולם שהיא מדברת עליו, ועל כן פוגעת בשמו הטוב. 

במסגרת התביעה הראשונה, כאמור, בית המשפט ציווה על דפ לחשוף את כל התכתבויותיו - אלא שהוא לא בדיוק עשה זאת, ולפי ההאשמה השמיט מהראיות כמה הודעות טקסט קריטיות שמוכיחות כי הוא השתמש בסמים ביום שבו תקף את הרד, כפי שטען עיתון הסאן. מדובר על התכתבות משנת 2015 בין דפ לבין העוזר האישי שלו, ניית'ן הולמס, מתקופה בה בני הזוג שהו באוסטרליה. לפי ההגנה, אותה התכתבות מעידה על כך שדפ ניסה לקנות MDMA וסמים אחרים ביום התקיפה.

"צריך עוד חומר לבן בהקדם האפשרי, אחי", כתב דפ לעוזר שלו באחת מההודעות המדוברות, אשר נחשפו לאחר הדיון בגרדיאן הבריטי, "וגם ענייני-e! (אקסטזי, mako) בבקשה אני במצב גרוע גרוע". בהודעה נוספת כתב "אנחנו צריכים שיהיו לנו עוד גלולות שמחות!!!?? אתה יכול???", ולאחר מכן הוסיף "אל תגיד שום דבר לאף אחד!!!!". לפי עיתון הסאן, כאמור, ההודעות הללו מטילות ספק בטענות של דפ, לפיהן לא השתמש בסמים לפני הוויכוח שניהל עם הרד באותו היום שבו תקף אותה. 

Getty Images (צילום: John Phillips; Getty Images IL)
עורך הדין מאשים את הרד בניהול רומנים. ג'וני דפ ואמבר הרד | צילום: John Phillips; Getty Images IL

השופט קבע כי דפ "נכשל למלא אחר המחויבות שלו במלואה משום שהסתיר את הודעות הסמים האוסטרליות", אך בכל זאת לא פסק אוטומטית לטובת עיתון הסאן ודחה את ההחלטה למועד אחר. עורך דינו של דפ טען כי זה יהיה לא פרופורציונלי לחלוטין לבטל את התביעה של דפ נגד הסאן, בעקבות אותו מאמר מ-2018 שכינה אותו 'מכה נשים".

"העניין המרכזי כאן הוא האם התובע ביצע מספר מעשים אלימים ללא התגרות במהלך מערכת היחסים שלו עם אמבר הרד, פצע אותה משמעותית וגרם לה לחשוב לחייה", אמר עורך הדין דיוויד שרבורן, "זה הזמן שהנאשמים יוכיחו את מה שהם פרסמו".

בנוסף, טען שרבורן כי הטענות של הרד סותרות את העובדה שהיא בגדה בדפ וניהלה מערכות יחסים עם אנשים כמו אילון מאסק וג'יימס פרנקו. "בהתחשב בכך שהיא טוענת שהיא נשלטה וחוותה התעללות על ידי התובע, ושהיא לא הייתה יכולה לעזוב אותו, זה לא מסתדר עם העובדה שהיא ניהלה מספר רומנים", הסביר.