טרנד הריבוטים והסיקוולים שתוקף את הוליווד בשנים האחרונות לא ממש הולך לשום מקום, אבל לאט לאט מזדחל לו בעקבותיו טרנד נוסף: רימייקים בלייב אקשן. אולפני דיסני נטלו את המושכות עם גרסאות ל"מלך האריות", "אלאדין", "היפהפייה והיחפן" ו"מולאן", וכעת גם אולפני פרמאונט רוצים לקחת חלק בחגיגה עם גרסת לייב אקשן ל"קליפורד הכלב האדום", סדרת ספרי ילדים מאוירת ואהובה שהפכה לסדרת אנימציה ששודרה בארצות הברית בערוץ PBS Kids ובישראל בערוץ הופ!.

הספרים עוסקים בכלב אדום, הקטן מכל אחיו, שנבחר על ידי ילדה בשם אמילי אליזבת כמתנה ליום הולדתה. כתוצאה מאהבת הילדה קליפורד החל לצמוח לגובה של 7.6 מטרים, ואילץ את משפחתה של אליזבת' לעבור לשטחים פתוחים. הגרסה הקולנועית, לעומת זאת, תעסוק בעיקר באמילי ובדודה האימפולסיבי קייסי, אשר יוצאים יחד עם הכלב להרפתקאה. הטיזר הראשון לסרט, שאמור לצאת ב-5 בנובמבר 2021, שוחרר אמש, ולמרות ההתרגשות (ואולי גם בגלל) - הוא גרר תגובות לא ממש אוהדות מצד מעריצי הקלאסיקה.

"עבר כל כך הרבה זמן מאז שהיה לנו עיבוד מפלצתי שנוכל להתבריין עליו", כתב אחד הגולשים, ואחרת הוסיפה: "לפני שאתם יורדים עוד יותר אל תוך מחילת הארנב, אני רק עומדת לעדכן אתכם שזה לא הכיוון של קליפורד שציפינו לו. זה עמק המוזרות של הקריפיות. הוא פחות אדום בוהק, ויותר אדום מרוב דם". "האם זה ממוחשב או שפשוט צבעתם כלב באדום ללא הסכמתו?", תהה גולש אחר. 

הביקורת של הגולשים על הגרסה החדשה לא נגמרת כאן. אחד מהם ציין, די בצדק, כי קליפורד של הספרים וסדרת הטלוויזיה היה הרבה יותר גדול מזה של הסרט. "זה אפילו לא קרוב ללהיות גדול מספיק", הוא כתב, "תראו כמה *עצומה* החיה הזאת... והם ריססו אותו בצבע?". לא מדובר בפעם הראשונה בה עיבוד "מציאותי" לדמות מצוירת חוטף בגלל הגודל הלא הגיוני שלה, וכמה מהגולשים אכן הפנו את אולפני פרמאונט לסרט "קאטס" מתחילת השנה, שהיה ידוע לשמצה בגלל הגודל הלא עקבי של החתולים בו (ובגלל עוד כמה סיבות). אחרים הזכירו גם את המבוכה סביב הג'יני המצויר מ"אלאדין", שגולם בגרסה החדשה על ידי וויל סמית', וגם את העיבוד המחודש ל"סוניק" - כולם מקרים של דמויות שהמעבר שלהן למסך היה כלול בלא מעט ביקורת מצד הקהל.