כריס דלייה, קומיקאי ותיק שמאחוריו מספר ספיישלים מצולמים ששודרו בנטפליקס, ומי שגילם בעונה השנייה של "את" (You) את הנדרסון, קומיקאי שמתגלה גם כאנס קטינות - הוא במציאות קומיקאי שהתגלה לאחרונה כמטריד קטינות. אישה בשם סימון רוסי פירסמה בטוויטר צילומי מסך של שיחה בהודעות פרטיות שנערכה לטענתה עם דלייה לפני כשש שנים, כשהיא הייתה בת 16 והוא היה בן 34. היא התחילה את סדרות הציוצים בכך שהיא לא מאמינה שהוא לוהק בסדרה בתור אנס קטינות, וכתבה "האירוניה".

"דמיינו איך זה להיות בת 16 ולהיות 'מטופחת' על ידי סטנדאפיסט פי שניים מהגיל שלך, והסיבה היחידה שמעולם לא נפגשתם ושהוא לא תקף אותך פיזית היא שבמקרה בדיוק השגת חבר בגיל שלך", היא כתבה והשתמשה במונח Groomed שנועד לתאר את האופן בו מבוגרים מפתים קטינים או קטינות, "מחזרים" אחריהם ומפעילים עליהם מניפולציות רגשיות כדי לגרום לקטינים להיפגש איתם בפרטיות. בהודעות, דלייה הציע לרוסי להיפגש, ושואל אותה אם הם "יכולים להתמזמז". היא הוסיפה שעד היום התביישה לחשוף את התכתובת: "במשך זמן רב חשבתי שזה מביך עבורי שאני באינטראקציה עם גבר מבוגר יותר, אבל הוא זה שפנה אלי בטוויטר", כתבה. "הוא היה זה שניצל את פערי יחסי הכוחות בינינו אז לך להזדיין כריס דלייה".

אחרי שרוסי הוציאה את הדברים לאור, אישה נוספת בשם אבי גרילס חשפה גם היא צילומי מסך משיחה שניהלה עם דלייה בפייסבוק מסנג'ר ב-2011, כשהייתה בת 17. בשיחה, הקומיקאי מפציר בה לתת לו את מספר הטלפון שלה שוב לאחר שאיבד אותו, למרות שהיא מסרבת בגלל גילו. אחרי שגרילס שואלת את דלייה למה הוא עקשן, הוא עונה: "כי אני מחבב אותך, דה. וגם את יודעת שאת די אוהבת את זה". גרילס הוסיפה: "מה שמוזר זה שהייתי בטוחה שהוא לא ידע שאני בת 17 עד שאמרתי לו להפסיק לשלוח לי הודעות, אבל עכשיו אני רואה שאמרתי את זה כמה פעמים לפני כן. נתתי לו ליהנות מהספק כל השנים האלה".

זה לא נגמר שם - השרשור מלא בעדויות על מעשים של דלייה, כולל צילומי מסך נוספים של נשים שהוא פנה אליהן כשהיו בנות 16-19, חשיפה של איבר מינו מול עובדת מלון, הזמנה של קטינות אל מאחורי הקלעים של המופע שלו כדי "להתכרבל", ניסיונות להשיג צילומי עירום של נערות ועד להאשמה בתקיפה מינית של ממש, של צייצנית שסיפרה שהוא השקה את אחותה בת ה-17 לשוכרה לפני ששכב איתה. ישנו גם קטע של דלייה אומר בפודקאסט שלו: "ראיתם פעם נערה בת 14, היא נראית בת 30. אין דבר כזה נערה בת 14 יותר, הן עוברות מ-6 ל-25".

View this post on Instagram

A post shared by Chris D'Elia (@chrisdelia) on

ההאשמות האלה הובילו ללידתו של ההאשטג chrisdeliaisoverparty# (מסיבת הפרידה מכריס דלייה), שם הוצפו רמזים נוספים להתנהגותו המינית של דלייה, לפחות כפי שזו תוארה על ידו ועל ידי קולגות שלו. לדוגמה, בפרק של "על הגריל" בכיכובו של ג'סטין ביבר - שטען כי דלייה הוא הקומיקאי האהוב עליו בעולם - הוצג דלייה על ידי מנחה הערב קווין הארט בתור "האנס לעתיד". בנוסף, צייצן שחפר בהיסטוריית הטוויטר של הקומיקאי כדי למצוא בה ציוצים בעייתיים, גילה שממש לאחר פרסום ההאשמות נגדו דלייה מחק ציוץ מ-2011 בו כתב: "בנות מתבגרות הרבה יותר מהר מבנים, אבל זה בגלל שאת די חייבת להתבגר כשקריפים מבוגרים כל הזמן מנסים להיות בתוכך".

דלייה הגיב לראשונה לדברים בהודעה שהעביר לאתר TMZ, ובה נאמר: "אני יודע שאמרתי ועשיתי הרבה דברים שאולי פגעו באנשים במהלך הקריירה שלי, אבל מעולם לא רדפתי ביודעין אחרי נשים מתחת לגיל ההסכמה בשום שלב. כל מערכות היחסים שלי היו חוקיות ובהסכמה, ומעולם לא נפגשתי או החלפתי תמונות לא הולמות עם מי שצייצו עליי". דלייה חתם את דבריו בהתנצלות, ואמר: "עם זאת, אני מצטער בכנות. הייתי בחור אידיוט ובהחלט נתתי לעצמי להיסחף באורח החיים שלי. זו אשמתי. היא שייכת לי. אני חושב על זה כבר זמן מה, ומבטיח להמשיך ולהשתפר".