קחו את לאונרדו דיקפריו ורוברט דה-נירו, תוסיפו להם את מרטין סקורסזה על כס הבמאי ואת התקציב המנופח של חברת אפל - וקיבלתם סרט שעל סמך הנתונים האלה בלבד כבר כנראה מיצב את עצמו בתור להיט בטוח שגם המבקרים ישמחו לשבח. אבל סקורסזה, כך מתברר, החליט בכל זאת לגוון קצת את העניינים - ובמקום שדיקפריו, כפי שתוכנן, יוביל את הסרט החדש, התפקיד הראשי יילך דווקא לשחקן הרבה פחות מזוהה: ג'סי פלמונס.

פלמונס בן ה-32 הפך בשנים האחרונות לאחת מגונבי הסצינות הכי גדולים בהוליווד, ושיחק בתפקידי משנה בסדרות כמו "שובר שורות", "אורות ליל שישי" ו"פארגו". על הסט של "פארגו" הוא גם הכיר את השחקנית קירסטן דאנסט, והשניים התאהבו, התארסו ואף הביאו לעולם ילד משותף. בשנתיים האחרונות פלמונס הופיע בעיקר בסרטים מבית נטפליקס, והשתתף בתפקידי משנה ב"אל קמינו", סרט ההמשך של "שובר שורות", "אני חושבת לגמור עם זה" וגם ב"האירי" - שיתוף הפעולה הראשון שלו עם סקורסזה. 

לאונרדו דיקפריו, 2020 (צילום: Michael Kovac/Getty Images for AFI)
יסתפק בתפקיד משני. לאונרדו דיקפריו | צילום: Michael Kovac/Getty Images for AFI

אחרי ההצלחה של "האירי", שזיכה אותו ואת נטפליקס בעשר מועמדויות לפרס האוסקר, סקורסזה פונה כעת לשיתוף פעולה דווקא עם אולפני פרמאונט ושירות הסטרימינג אפל TV פלוס, בסרט "רוצחי פרח הירח" (Killers of the Flower Moon), עיבוד לספר בעל אותו השם משנת 2017 העוסק במקרה אמיתי. עם תקציב של יותר מ-200 מיליון דולר, הסרט צפוי להתרחש באוקלהומה של שנות העשרים ולהתמקד בפרשה המכונה "רציחות האוסייג'" - שורת מעשי זוועה בהם נרצחו חברי שבטים מקומיים לאחר התעשרותם ממצבורי נפט. פלמונס צפוי לגלם את הדמות הראשית בסרט, חוקר ה-FBI טום ווייט, מי שאמון על חקירתם של הרוצחים. 

על פי פרסומי עבר תפקידו של ווייט, שצפוי לעמוד במרכז הסרט, היה אמור ללכת במקור דווקא ללאונרדו דיקפריו - אחד ממשתפי הפעולה הוותיקים של סקורסזה - אך כעת מתברר כי השחקן ייאלץ להסתפק בתפקיד משני בלבד. מעבר לעובדה שמדובר בעליית מדרגה משמעותית בכל הנוגע לקריירה של פלמונס, לא ברור מה גרם לשינוי הפתאומי בליהוק הראשי של הסרט, אך לאור העובדה שדיקפריו עדיין נשאר בסביבה, סביר להניח שההחלפה נעשתה באווירה טובה. גם פלמונס עצמו, אגב, נאלץ לעשות ויתור משמעותי לטובת התפקיד המבטיח: הוא החליט לוותר על התפקיד שהובטח לו במותחן הבא של ג'ורדן פיל ("תברח") לאור התנגשות בין לוחות הזמנים.