השחקן הבריטי הוותיק ועטור הפרסים מייקל קיין, שמזוהה עם תפקידים רבים ובהם משרתו האישי של באטמן, מודיע כי הקריירה הקולנועית המפוארת שלו כנראה הגיע לסופה, כך מדווח היום (חמישי) מגזין "וראייטי" מריאיון שהעניק קיין ל"דיילי טלגרף". אחרי שלפני שנתיים כיכב השחקן בסרט ואחריו עורר סערה כשאמר כי מדובר בתפקידו האחרון, מיהרו נציגיו להבהיר שמדובר בהודעה מוקדמת – וכי הוא שוקל לככב בעוד סרטים. אלא שכעת נראה שהגיע הרגע: "אני בסוג של פנסיה עכשיו", אמר בריאיון.

"אני בן 90 עכשיו לעזאזל, ואני לא יכול ללכת כמו שצריך וכל זה", ציין קיין בפני "הדיילי טלגרף". אם יפרוש, הסרט האחרון שלו יהיה The Great Escaper, המבוסס על סיפורו של ברנרד ג'ורדן, יוצא חיל הים המלכותי שנלחם במלחמת העולם השנייה, ונעלם מבית האבות שלו בגיל 89 כדי לנסוע לצרפת לשם הנצחת יום השנה ה-70 למלחמה.

"כל כך שמחתי לעשות את זה", אמר קיין על הסרט בכיכובו, שם ניתן לו מקל הליכה "טוב מאוד", לדבריו. "פשוט הייתי עושה את הסצנות פעם אחת, ואז נופל, אבל רק טייק אחד וזהו". אוליבר פארקר, במאי הסרט האחרון של קיין שעתיד לצאת באוקטובר, אמר: "הקפדנו שמייקל לא יעבוד קשה מדי. אבל בשבילו, לחזור לשחק אחרי שלא עשה סרט מזה זמן מה - ובדרך שבה עשה זאת, זה היה דבר לא קטן".

קריירת המשחק של קיין משתרעת על פני שמונה עשורים, בהם השתתף ביותר מ-170 סרטים וסדרות. הוא פרץ לתודעה בשנות ה-60 וה-70 בסרטים כמו "אלפי", "הג'וב האיטלקי", "הקרב על בריטניה" ו"לחנך את ריטה". ב-1986 זכה בפרס האוסקר לשחקן משנה על תפקידו ב"חנה ואחיותיה", ו-13 שנה אחרי זכה שוב באותו פרס על תפקידו ב"תקנות בית השיכר". קיין הרבה להשתתף בסרטים גם בעשורים האחרונים, אחרי שכבר חצה את גיל 70 ו-80, ובין השאר שיתף פעולה בכמה הזדמנויות עם הבמאי כריסטופר נולאן, בפרט בטרילוגיית "האביר האפל", בהם גילם את אלפרד, עוזרו האישי של באטמן.