השחקנית האמריקאית אולימפיה דוקאקיס הלכה לעולמה אתמול (שבת) בניו יורק לאחר מאבק במחלה, כחודש לפני שהייתה אמורה לחגוג יום הולדת 90. בחייה, שיחקה דוקאקיס בעשרות סרטים וסדרות טלוויזיה, וגם במעל ל-100 הצגות תיאטרון. דוקאקיס, החלה להתפרסם בסוף שנות ה-60, הייתה מוכרת במיוחד בזכות תפקידה בסרט "מוכת ירח" בו כיכבה לצד שר וניקולס קייג' ב-1987. הסרט הפך אותה לשחקנית מוערכת ומוכרת ואף זיכה אותה בפרס האוסקר, גלובוס הזהב והבאפט"א. בין השאר, כיכבה דוקאקיס גם בסרטים "תראו מי מדבר", "סיפורי סן פרנסיסקו", "מגנוליות מפלדה" ועוד.

דוקאקיס הייתה נשואה לשחקן לואיס צוריך ("משתגעים מאהבה", "מעבר לחצות") משנת 1962 ועד שהלך לעולמו לפני כשלוש שנים, והם הביאו לעולם שלושה ילדים משותפים. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו הודיע אחיה של דוקאקיס על מותה, כאשר בהמשך גם הסוכנת שלה אישרה את הדיווח. "אחותי האהובה, אולימפיה דוקאקיס, הלכה לעולמה הבוקר בניו יורק סיטי. אחרי חודשים רבים של בריאות רעועה, היא סוף סוף נחה עם לואיס שלה".

אחרי הידיעה על לכתה, רבים ספדו לדוקאקיס בכאב. השחקן פול רייזר נפרד ממנה בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, "אני כל כך עצוב לשמוע על מותה של אולימפיה דוקאקיס. נהניתי מאוד לגלם את בנה", כתב רייזר כשהוא מתייחס לשני הסרטים בהם כיכבו יחד השניים, "Strange Relations" "The Thing About My Folks". "אישה קורנת, חזקה ומוכשרת מאוד. אני מרגיש מבורך כי הכרתי אותה. תנוחי על משכבך בשלום, 'אמא',. אני תמיד אחייך כשאחשוב עלייך ועל לואיס המתוק יחד".

גם הזמרת והשחקנית שר, שכאמור כיכבה לצד דוקאקיס ב"מוכת ירח", ספדה לה: "היא הייתה שחקנית מדהימה, היא גילמה את אימי ב"מוכת ירח". למרות שתפקידה (בסרט) היה של רעיה שסבלה, צחקנו כל הזמן... דיברתי איתה רק לפני 3 שבועות. תנוחי על משכבך בשלום, יקרה". גם זוכת האוסקר ויולה דיווחיס ("המדריך לרוצח"), ששיחקה לצד דוקאקיס ב"מלחמות הפנטגון", כתבה לה מילות פרידה: "תנוחי על משכבך בשלום, אולימפיה דוקאקיס. גרמת לכולם סביבך להשתפר. היה תענוג לעבוד איתך".

גם השחקנית ניה ורדלוס ("החתונה היוונית שלי") שיתפה בתחושותיה. "הכישרון שלה הוא דוגמה לעבודה קשה, התפתחות ולמידה. הערצתי אותה כל כך והאדיבות שלה מילאה את ליבי". מייקל מקקין כתב גם הוא, "אולמפיה דוקאקיס הייתה שחקנית נהדרת שאהבה את העבודה ואהבה את התיאטרון. היא הייתה המורה למשחק שנגעה בליבי (ובליבם של הרבה אחרים). תנוחי על משכבך בשלום".