משבר הקורונה לימד את העולם לא מעט לקחים, אבל אם אתם כוכבים הוליוודים (עם דגש על גל גדות), הלקח העיקרי שלקחתם ממנו הוא כנראה "לא להעלות סרטון הזדהות בכל מחיר". היוזמה של גדות, שגייסה כמה מחבריה המפורסמים לבצע קאבר לשיר "Imagine", זכתה לביקורת גדולה על אטימות מצד הסלבס שהתגייסו לבצע מחווה לאנשים הסובלים מהתפרצות הנגיף - וכעת מוחלפת על ידי סרטון כוכבים נוסף שפספס את המטרה שלו.

האירוע אליו התגייסו הפעם כמה מהשמות הגדולים בעולם הוא גל המחאה ההולך וגדל ברחבי ארה"ב והעולם, בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. בזמן בו סדרות, סרטים ופרויקטים רבים מבוטלים, מוסרים או משונים בעקבות תוכן גזעני כזה או אחר שנכלל בהם, החליטו אותם כוכבים לקחת חלק בקמפיין "I Take Responsibility" (אני לוקח אחריות), שספג גם הוא לא מעט לעג ברשתות.

שרה פולסון, קריסטן בל, ג'סטין ת'רו, אהרון פול, קשה, סטנלי טוצ'י, ג'וליאן מור ועוד רבים צילמו את עצמם באופן עצמאי, תוך שימוש בפילטר שחור-לבן וחזרה על מנטרות המעודדות את הצופים לצאת ולהילחם בגזענות על כל גווניה. בין הביטויים עליהם חוזרים המפורסמים, הם מתחייבים "לקחת אחריות" בכל הנוגע ל"סטריאוטיפים לא הוגנים" ופעמים בהן "הסבירו באופן לא נכון את האלימות המשטרתית". הסרטון, שהופק בשיתוף עם האיגוד הלאומי לקידום אנשים צבעוניים (NAACP), מוגדר ככזה שנועד "לתמוך בחברים ובני המשפחה השחורים שלנו באמריקה". 

התגובות ברשתות, כאמור, לא התלהבו במיוחד מהיוזמה של הכוכבים, כשרבים אף מגדירים אותה כקרינג'ית במיוחד. "פשוט תתרמו לתנועת Black Lives Matter (המובילה את המאבק בארה"ב, ר.א), ותחסכו מאיתנו את הסרטונים הויראליים שלכם", כתב מגיש הרדיו האמריקאי ג'וש ספיגל, "לדבר בכנות במשך 30 שניות בסרטון שצולם בטלפון זה לא 'לקחת אחריות'. לתרום את הכסף שלכם, לצעוד במחאות, לחתום על עצומות ולקדם אותן... ככה לוקחים אחריות". "אבל תודה על סרטון 'סלבס שרים 'Imagine' החודשי, נכון?", הוסיף.

"יום אחד נבין שזה שמישהו טוב בלשחק בכאילו ולהיראות מושך, לא אומר שהוא מהווה קול תרבותי חשוב", כתב גולש אחר, "זה לא תקף לשחקנים מקצועיים, אגב". "הם משחקים בסרטון הזה? אנשים שחורים ביקשו את זה? מישהו יכול לעזור לי להבין?", כתב גולש נוסף. "הסלבס עושים את זה שוב - הם לא למדו כלום מ(גל) גדות?", הוסיפה גולשת אחרת.

הגולשים הם לא היחידים שתקפו את היוזמה החדשה. גם ריקי ג'רוויס, שידוע בסבלנות המועטה שלו לפרויקטים מסוג זה, תקף את הסרטון וציין את המחסור בדמויות שאינן לבנות בו. בנוסף, הקאסט של "אנשים לבנים יקרים", סדרת סאטירה של נטפליקס העוסקת בסטודנטים שחורים, התייחס לסערה גם הוא. בסרטון שעלה לחשבון הטוויטר של הסדרה, התאגדו כמה מחברי הקאסט הלבנים ושיחזרו את הפרויקט, הפעם עם משפטים ציניים במיוחד.

"אני מופי טרטל", סיפרה קייטלין קארבר (שמגלמת את דמותה של טרטל בסדרה), "ואני לוקחת אחריות על זה שאני לבנה ויפה ונחשקת בעיני גברים מכל הגזעים". "אני לוקח אחריות על זה שאני מצחיק למרות שאנשים הם PC (תקינים פוליטית) עכשיו", הוסיף אחד אחר. את הסרטון סוגר ג'ון פטריק אמדורי, המגלם בסדרה את דמותו של גייב, שהודיע: "אני לוקח אחריות על זה שעשיתי סרט דוקומנטרי על שיח גזעי שמתמקד בי.. שיט".