כשעלה לאקרנים בשנת 2001, "שרק" הצליח לכבוש את ליבם של צופים ילדים ומבוגרים כאחד, בין השאר בזכות ההומור הגס והאופייני לו. אבל כמו סרטי ילדים רבים אחרים, ייתכן וקומדיית האנימציה הייתה בוטה עוד יותר משאי פעם תיארנו לעצמנו: מעריצה חדת עין של הסרט הראשון בסדרה, שחוגג עשרים בימים אלה, הבחינה בפרט מטריד למדי שרוב הצופים ככל הנראה פספסו.

אותה מעריצה כבר הוכיחה את עצמה כמטיבת לכת ואחראית על סדרת סרטונים ויראליים החושפים או מציפים מחדש בדיחות מיניות מתוך סרטי ילדים, מ"מכוניות" ועד "חתול תעלול". המעריצה, קתי מרטינז שמה, פרסמה בחשבון הטיקטוק שלה את הקטע השערורייתי ההוא מתוך "שרק" בצירוף התיאור "מישהו אחר הבחין בזה?".

הקטע המדובר מציג את האויב של שרק, לורד פרקוואד (דובב על ידי ג'ון ליתג'ו) כשהוא יושב עירום במיטתו ומפציר במראת הקסם שלו להראות לו את כלתו לעתיד, הנסיכה פיונה (קמרון דיאז). המראה שולחת אליו פרצוף זועם אבל מסכימה להראות לו בכל זאת את הנסיכה. הוא, בתגובה, נדהם מיופיה: אפשר להבחין בבליטה חשודה המזדקרת מתחת לשמיכתו, ואתם יודעים בדיוק מה זה אומר. לאחר מכן, הוא גונח קלות ומביט למטה ברתיעה, לאחר שככל הנראה הגיע לפורקן מיני. 

מרטינז הודתה בתגובות כי בתור ילדה שצפתה בסרט, היא הייתה משוכנעת שהנבל פשוט שפך חלק מהמרטיני שלו בטעות, ולכן הוא נדהם ממראה עיניו. הקליפ המפוקפק הצליח להפוך ויראלי וזכה עד כה בלמעלה ממיליון וחצי צפיות, ואף עורר את תדהמתם של כמה ממעריצי "שרק" המושבעים. "אחוז התמימות היחיד שנשאר לי פשוט עזב את נשמתי", כתב גולש אחד על האיסטר אג המדובר. אחר הגיב, "אני אף פעם לא אסלח לך על זה". גולש נוסף התבדח וקבע כי המראה עשתה פרצוף נגעל כי היא "ידעה שזה עומד להגיע". גולשת נוספת שיתפה, "לעולם לא אצפה ב'שרק' יותר", וגולשת אחרת אף הכריזה, "מה לעזאזל?? הילדות שלי נהרסה".

@kathy_martinez05

Did anyone else catch that? #fyp #foryou #Shrek #adultjokes #adulthumor #childhood

♬ original sound - Kathy