האוטוביוגרפיה החדשה של מתיו מקונוהיי, "Greenlights", ממשיכה לספק תגליות מפתיעות על חייו: בספר החדש, שיצא ביום שלישי האחרון, חושף מקונוהיי כי סבל מהתעללות מינית בילדותו. "סחטו אותי לקיים יחסי מין בפעם הראשונה כשהייתי בן 15", הוא כותב, "והייתי בטוח שאני הולך לגיהנום משום שקיימתי סקס לפני הנישואים. כיום, אני רק בטוח שאני מקווה שזה לא המקרה".

מקונוהיי בן ה-50 אף חשף כי הוא "הותקף על ידי גבר" כשהיה בן 18, ובמסגרת התקרית הוא מצא את עצמו מעולף בחלקו האחורי של וואן. השחקן לא פירט יותר מדי על שתי התקריות הללו, אבל כן ציין כי הוא מעולם לא הרגיש כמו קורבן בחייו, משום ש"יש לי הרבה הוכחות שהעולם פועל כדי שאהיה מאושר".

חשיפות נוספות מתוך הספר של מקונוהיי: הוריו נישאו זה לזו שלוש פעמים (והתגרשו פעמיים), והשניים ניהלו מערכת יחסים סוערת שלעיתים גרמה לוויכוחים להסתיים בעצמות שבורות. אביו של השחקן, ג'יימס, מת בשנת 1992 בזמן שקיים יחסי מין עם אמו, כך לפי מקונוהיי. 

מבחינה מקצועית, השחקן כיצד ביקש לשנות את כיוון הקריירה שלו לאחר שכיכב בהמון קומדיות רומנטיות בתחילת שנות ה-2000: "הם היו הלהיטים הכי עקביים שלי בקופות, מה שהפך אותם למקור ההכנסה העקבי היחיד שלי. באופן אישי נהניתי להעניק לאנשים 90 דקות של מפלט רומנטי קליל מלחצי היום-יום שלהם שבהם הם לא היו צריכים לחשוב על כלום, פשוט לראות את הבחור רודף אחרי הבחורה, נופל, ואז קם ומשיג אותה. לקחתי את הלפיד מיו גרנט ורצתי איתו".

יחד עם זאת, למרות שהוא נהנה "מהמשכורות שאפשרו לו לרכוש בתי חופים שבהם נהג לרוץ ללא חולצה", מקונוהיי הרגיש שהוא מוכן לדברים אחרים. בשנת 2010, לטענתו, קיבל הצעה לככב בעוד קומדיה רומנטית תמורת 14.5 מיליון דולר וסירב: "אם לא הייתי יכול לעשות מה שאני רוצה, לא התכוונתי לעשות את מה שאני לא רוצה, ולא משנה מה המחיר".