ג'ים קארי מצא את עצמו מככב בכותרות במהלך היממה האחרונה בעקבות התבטאות שנויה במחלוקת שלו במהלך ראיון, סיטואציה שלא זרה בכלל לשחקן המצליח. קארי התיישב לראיון וידאו עם עיתונאית התרבות הבריטית שרלוט לונג, והחליט שזה ככל הנראה הזמן לנסות להתחיל איתה - או לפחות להתבדח על כך. התגובות, למקרה ותהיתם, לא איחרו מלהגיע.

הראיון המדובר נערך לכבוד צאת הסרט "סוניק הסרט" בכיכובו של קארי - המבוסס על דמותו המוכרת של הקיפוד הכחול - ובמהלכו נשאל השחקן כמה שאלות המתבססות על העלילה שלו. אחת מהשאלות שהציגה לונג בפני קארי הייתה מה עוד נשאר ב-"Bucket List" שלו - כינוי לרשימת הדברים שאנשים רוצים להספיק לפני מותם. אם לרוב אנשים שנשאלים את השאלה הזו מדברים על ביקורים במקומות מעניינים בעולם, למידה של מיומנות מסוימת או לראות הופעה של אמן אהוב, לקארי הייתה תשובה שונה בתכלית.

קארי פנה ללונג וענה, בפרצוף רציני למדי, כי כל מה שנותר לו "לעשות" הוא "רק אותך, זה הכל". לונג הגיבה באופן שקשה שלא לפרש כמובך מאוד, צחקקה וענתה לקארי "אני לא יודעת איך להגיב לזה". בהתאם, קארי הציע לה פשוט לאמץ המחמאה ("Own It"). כמה שניות נוספות של מבוכה חלפו, והראיון חזר מיד למסלולו.

הראיון בין לונג לקארי הופץ ברשתות החברתיות וכבר הספיק לצבור עשרות אלפי צפיות ולא מעט תגובות זועמות בטוויטר. גולש אחד כתב: "אני מעריץ ענק של ג'ים קארי, אבל איבדתי את הכבוד אליו היום", ומאוחר יותר תייג את קארי וכתב לו: "בבקשה תתנצל. זה לא מצחיק בשום סטנדרטים. למעשה זה מאוד קריפי". עוקב אחר צייץ כי "למרבה הצער מתברר שג'ים קארי הוא סליז רציני".

בחשבון הטוויטר של לונג, שהוא פרטי לעת עתה (לא ברור אם היה כזה מלכתחילה או בכלל נחסם בעקבות התקרית), ניתן למצוא תגובות נוספות לראיון. גולשת שעובדת ב-Sky News כתבה ללונג וחיזקה אותה: "למה דברים מהסוג הזה עדיין קורים? התמודדת עם זה נהדר, את אגדה". "סוניק הסרט", יש לציין, יוצא לאקרנים בארה"ב ממש בסוף השבוע הנוכחי, כך שהתזמון של הסערה החדשה הוא לא מוצלח במיוחד עבור מפיציו.