בשנת 1990, אחרי שנים ארוכות בהן בנתה באופן איטי אך יציב את הקריירה שלה, השחקנית האירית ברנדה פריקר זכתה בפרס האוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביורת על תפקידה ב"כף רגלי השמאלית" - הישג לא מבוטל בפני עצמו, בטח כשמולה בקטגוריה נמצאות שחקניות כמו ג'וליה רוברטס ואנג'ליקה יוסטון. ועדיין, סביר להניח שהצופה הממוצע יכיר את פריקר דווקא מהסרט השני בסדרת "שכחו אותי בבית", שם גילמה דמות קטנה אך אהובה במיוחד, כזו שנשארה מזוהה איתה עד היום.

בסרט, שיצא בשנת 1992 - וזכור בין היתר גם בזכות הופעת קטנה אחרת, זו של הנשיא-לעתיד דונלד טראמפ - פריקר גילמה את הדמות שזכתה לכינוי "אשת היונים" (Pigeon Lady), אישה מחוסרת בית ומוקפת ביונים שפוגשת את הילד קווין (מקולי קאלקין) בסנטרל פארק ומתיידדת איתו. ובזמן ש"שכחו אותי בבית 2", שמתרחש בחג המולד, תמיד זוכה לתשומת לב מוגברת סביב עונת החגים האמריקאית - השנה (שהיא גם שנת ה-30 לסרט הראשון בסדרה) היא רק התעצמה, ופריקר מצאה את עצמה הופכת לתופעה ויראלית בעל כורחה.

עיקר הבאז סביב פריקר, כך נראה, החל בעיקר בשבועות האחרונים, כאשר שלל ציוצים וממים עם התמונה שלה צפו מחדש וטענו כי לא מדובר בשחקנית האירית, אלא דווקא במגיש הטלוויזיה הבריטי פירס מורגן. על אף הדמיון הניכר, מורגן מיהר להבהיר שאין שום קשר בינו לבין הדמות, אך ה"נזק" כבר נעשה - ודמותה של פריקר זכתה לעוד ועוד תשומת לב מחודשת, כשבסוף השבוע האחרון "אשת היונים" גם עמדה במרכזו של מערכון ב"סאטרדיי נייט לייב". אבל בזמן שכולם נזכרים ומתאהבים מחדש בדמות שלה, פריקר מודה כי היא מרגישה בודדה.

בראיון לתכנית הרדיו של המגיש ריי דארסי, פריקר הודתה כי תכניותיה לחג המולד הקרוב דומות באופן מצער לדמות שגילמה בסרט. "אני בת 75 עכשיו, ואני אשקר אם אגיד שזה עומד להיות חג מולד נחמד ושמח, כי אני זקנה ואני חיה לבד", סיפרה במהלך השיחה, "זה יכול להיות מאוד אפל". "אני מכבה את הטלפון ומגיפה את התריסים. אני מקליטה מראש כמה תכניות טובות, יש לי את הכלב שלי, וככה אני מעבירה את עצמי דרך זה. אני לא רוצה להישמע שלילית, אבל זה סוג אחר של חג מולד, זה הכל". 

ולמרות הקורונה, שמאלצת מבוגרים רבים לבלות את החג בגפם, לא מדובר בפעם הראשונה בה פריקר מוצאת את עצמה במצב הזה. השחקנית נותרה רווקה מאז סוף נישואיה לבמאי בארי דיוויס בשנת 1988, שארכו תשע שנים, באופן דומה לדמות שגילמה, שנזרקה על ידי הארוס שלה ועברה לחיות לבד. לפני שש שנים, פריקר אף הודיעה על פרישה רשמית מעולם המשחק. ובעוד שהדמות שלה מתיידדת עם זו של קאלקין בסרט, בחיים האמיתיים השניים כבר לא בקשר, למרות שהשחקנית חושבת עליו מעת לעת. "אני לא שומעת ממקולי", הודתה במהלך הראיון, "אני דואגת לו אבל אני לא בקשר איתו".