אחת לכמה זמן, מגיע סרט עצום באמת שהעולם עוצר את נשימתו בהמתנה אליו. אחרי למעלה משנה בלי בתי קולנוע, כבר כמעט שכחנו כבר שזה יכול לקרות; רוב רובם של אלה שניסו להוציא השנה סרט מדובר ומצופה לאקרנים - נכשלו, לפחות במידה חלקית (שלום כריסטופר נולאן, להתראות "טנט"). אבל במארוול, נעשה ניסיון לשנות את המצב, עם סרטם "הנצחיים" שעתיד לצאת בסוף השנה, למרות כל מיני משוכות שעומדות בדרכו. אבל לא מדובר רק במכשולים הסטנדרטיים של תקופת הקורונה: מילא מגיפה קטלנית, בינלאומית ומסתורית, אבל צופה בר מזל שהסתנן להקרנת מבחן של שובר הקופות הבא ומדליף את עלילתו ברחבי האינטרנט? זה כבר קצת יותר מסובך.

אז כן, חרף ההשתדלות לנצח את הסיכויים - "הנצחיים" ספג מכה אדירה שכולה חוסר מזל, כשבאתר רדיט פורסם אתמול תקציר העלילה המלא שלו. הסרט המדובר אמור להיות דף חדש לגמרי עבור מארוול, ולהוות אבן דרך ב"שלב ארבע" ביקום הקולנועי של מארוול (השלב השלישי נגמר, כזכור, ב"הנוקמים: סוף המשחק", שהיה, לתקופה, הסרט המצליח ביותר בתולדות הזמנים). לפי מה שפורסם עד כה, לא אמורה להופיע בסרט אף דמות שהכרנו קודם: לא הופעת אורח מצד ספיידרמן, לא גיבוי מצד תור.

למקרה שתהיתם, בירורים קבעו שמפרסם הפוסט הוא אכן מקור אמין. בפוסט המדובר, כאמור, נכתבה עלילת הסרט כולו, מההתחלה ועד הסוף. הסרט מספר על שלושה גזעים חייזריים: השמיימיים (Celestials), הסטיות (Deviants) והנצחיים (Eternals). השמיימיים בראו את הסטיות כדי שיצודו טורפים הנטפלים ליצורים החיים בעולמות שכעת התפתחו. הבעיה: הסטיות החלו לצוד גם הם את היצורים החיים עצמם, למרות שנבראו כדי להגן עליהם. כתוצאה מכך, השמיימיים בראו את הנצחיים כדי שיהרגו את הסטיות.

הנצחיים (צילום: Alberto E. Rodriguez, Getty Images)
ביש מזל. כוכבי "הנצחיים" | צילום: Alberto E. Rodriguez, Getty Images

משם, הסרט ממשיך 5,000 שנים אל העתיד, ועוקב אחרי סרסי, מורה בריטית שנקלעת לרעידת אדמה הרת אסון. היא מגלה - כמו שתמיד כיף לגלות - שיש לה כוחות על. מאוחר יותר, סרסי נתקלת באחד מהסטיות (האם הנצחיים לא הרגו את כולם לפני 5000 שנה? עקרונית, כן, בפועל, למרבה הצער, לא). היא נלחמת מולו, רק כדי להינצל ע"י הנצחיים ומנהיגם - איקאריס (ריצ'ארד מאדן). אבל אז מגיע משבר לגזע הנצחיים: הם מחליטים לבקר את מנהיגתם, אג'אק (אותה מגלמת סלמה הייק), ולמרבה הצער מגלים שהיא מתה. בשלב הזה סרסי מגיעה, מה שהופך אותה לחלק מהם מאותו הרגע, והחבורה מחליטה לאגד את כל הנצחיים שמסתובבים בכדור הארץ כדי להילחם בסטיות. התקשיתם לעקוב? ובכן, אתם לא היחידים: או כפי שניסח זאת אחד המגיבים לפוסט: "קראתי את כל התקציר ועדיין לא הבנתי על מה לעזאזל הסרט הזה". 

אבל העלילה היא לא הכל. אמנם הקו הסיפורי של הסרט כבר נחשף, אבל עוד לא חזינו באיכותם של השחקנים - ולמרבה המזל, במארוול הצטיידו בכמה כוכבים מהמדרגה הראשונה. קודם כל, גויסה אליו שחקנית-על אחת שתופיע בתפקיד מרכזי בסרט: אנג'לינה ג'ולי, שזו הופעתה הראשונה בסרט גיבורי-על פר אקסלנס. לצידה, ישתתפו בסרט גם עוד כמה שמות מוכרים - ביניהם שני כוכבי "משחקי הכס", קיט הרינגטון (ג'ון סנואו) וריצ'רד מאדן (רוב סטארק); קומיקאי אהוב - קומייל ננג'יאני ("חולי אהבה"); שחקן אופי מוערך - בריאן הנרי טיירי (אלפרד מ"אטלנטה"), שיגלם את הגבר ההומו הראשון בתפקיד ראשי בסרט של מארוול; ומעל כולם, במאית האיכות קלואי ז'או, שנחשבת למועמדת מובילה לזכייה באוסקר השנה על סרטה, "ארץ נוודים"