אן האת'ווי היא אולי אחת השחקניות היותר ידועות בהוליווד, אבל לא בטוח שמדובר גם באחת האהובות. מעבר לעניינים של טעם אישי וכתבות שהוקדשו לשאלה "מה אן האת'ווי עושה לא נכון?", המתח בין השחקנית לקהל הגיע לשיאו לפני קצת יותר מעשור, כאשר היא קידמה את הסרט "עלובי החיים" בו השתתפה. בין היתר, האת'ווי סיפרה כיצד אימצה לעצמה דיאטה נוקשה כדי "להיראות על סף מוות" לצורך התפקיד, ואיך היא "סוג של" יצאה מדעתה על מנת להתחבר למצבה הנפשי של דמותה, פנטין. העובדה שבהמשך האת'ווי אף זכתה בפרס אוסקר על חלקה בסרט, למרות דקות בודדות של זמן מסך, בטח שלא עזרה.

למרות ההפתעה הניכרת (שלא כולם האמינו לה) של האת'ווי בעת הזכייה בפרס הנכסף, נראה היה שדעת הקהל עליה לא השתנתה באופן משמעותי, וכעת, בראיון חדש לסאן הבריטי, היא מציינת את אותה שנאה בתור אחד הגורמים שסייעו לה להפוך לאדם חזק יותר. "אני לא רוצה לחפור בעבר, אבל הייתה לי מפלצת משלי", הסבירה האת'ווי, "האינטרנט התהפך עליי ושנא אותי, זה היה עניין שלם". "אבל זה היה דבר טוב עבורי, באופן אישי. הדברים האלה יכולים להעצים אותך".

"מה שאני אומרת זה שכשחרא קורה, אל תפחדי ממנו", הוסיפה האת'ווי, "פשוט תלכי איתו, תזרמי איתו". המתקפות נגד השחקנית, יש לציין, התעצמו בעיקר לאחר ראיון שהעניקה בשנת 2016 למגזין ואניטי פייר, בו הודתה כי הזכייה באוסקר כלל לא שימחה אותה. "את אמורה להיות שמחה, אבל אני לא הרגשתי ככה", סיפרה בזמנו, "אני הרגשתי לא בנוח לעמוד שם עם שמלה שעולה יותר כסף ממה שחלק מהאנשים יראו בכל החיים שלהם, ולזכות בפרס על משחק של כאב, שבמובן מסוים הוא עדיין חלק מהחוויה שלנו". "ניסיתי להעמיד פנים שאני שמחה ואנשים עלו עליי, בגדול", הוסיפה, והסבירה כי החוויה לימדה אותה ש"את יכולה רק להרגיש כאילו את מתה ממבוכה, אבל את לא באמת מתה". 

השנאה, הלא-מוסברת לעיתים, כלפי האת'ווי לא מסתפקת רק בתפקיד והפרס ההם. מבקריה הגדולים ביותר, שמכונים לעיתים "האת'-הייטרים", מציינים את התפקיד שלה ב"השטן לובשת פראדה" בתור זרע הפורענות (בסרט שתרם לקריירות של הקולגות שלה הרבה יותר משסייע לשלה), וחלקם אף חוזרים אחורה לטקס אוסקר אחר, זה של שנת 2011, בו היא הנחתה לצדו של ג'יימס פרנקו. ההנחיה המשותפת, שנחשבה לכשלון בכל מובן אפשרי, הפכה את השניים למושאים ללעג, אך פרנקו התעקש שלא לקחת אחריות על חלקו והאשים בראיון את האת'ווי, שלענתו הייתה "אנרגטית" מדי. בעוד שחקניות אחרות - ג'ניפר לורנס, או אפילו גל גדות - הצליחו לשמור על אותה התנהגות נבוכה ולהיתפס כהרבה יותר אותנטיות, משהו בהאת'ווי מנע ממנה לכבוש את הקהל באופן מוחלט. וזה אולי משפיע על הביקורות לסרט החדש שלה, אבל נראה שהיא כבר המשיכה הלאה.