רוברט דאוני ג'וניור הוא אחד הפרצופים המוכרים יותר ביקום הקולנועי של מארוול. מאז שנת 2008, גילם השחקן את דמותו של טוני סטארק ברבים מהסרטים, ביניהם סרטי "איירון מן", "הנוקמים" ו"קפטן אמריקה". למרבה הצער, הדמות האייקונית מצאה את מותה ב"הנוקמים: סוף המשחק", מוות שהשאיר מעריצים רבים הרוסים. טוני סטארק אמנם מת, אבל הכל עוד יכול להשתנות - מארוול כבר החזירו דמויות מתות לחיים לא פעם ולא פעמיים: לוקי, ספיידרמן, דוקטור סטריינג' וגרוט הם רק חלק מהרשימה.

במילים אחרות, תמיד קיים הסיכוי שטוני סטארק עוד יחזור לחיים. אבל בכל הנוגע לדאוני ג'וניור, נראה שהוא נחוש להבהיר לעולם שתקופתו ביקום הקולנועי של מארוול הסתיימה: באקט פשוט אך מלא במשמעות, השחקן הפסיק לעקוב אחרי חשבונות האינסטגרם של כוכבי מארוול רבים איתם עבד בעבר. בין השחקנים אחריהם הפסיק דאוני ג'וניור לעקוב אפשר למצוא את טום הולנד ואת חברו הטוב כריס אוונס. הגולשים, כמובן, מתחרפנים.

הצעד המשמעותי של דאוני ג'וניור הגיע ימים ספורים לפני עלייתו למסך של "האלמנה השחורה" בכיכובה של סקרלט ג'והנסון, שיגיע לאקרנים ב-9 ביולי. הסרט החדש אולי הסיח לרגע את דעתם של המעריצים, אבל מהר מאוד הם הבחינו בפרט המוזר בחשבון האינסטגרם של דאוני ג'וניור והביעו את הזעזוע שלהם ברשתות החברתיות.

"לא הייתי מוכן לעובדה שרוברט דאוני ג'וניור יפסיק לעקוב אחרי כל הקאסט של מארוול. זה כמו סופו של עידן", כתב גולש אחד. אחר הגיב, "אני לא יודע מה קורה, טוני סטארק... למה הפסקת לעקוב אחרי הקאסט של מארוול באינסטגרם?". עוד גולש לא יכול היה להישאר אדיש לצעד המוזר: "מה לא בסדר עם רוברט דאוני ג'וניור? הוא מפסיק לעקוב אחרי החברים שלו". 

יכול מאוד להיות שלא מדובר בסכסוך עם הכוכבים או בניסיון להוכיח שהוא עבר הלאה: כרגע, מתוך 43 החשבונות שהשחקן עוקב אחריהם אף לא אחד מהם הוא חשבון אינסטגרם של שחקן אחר. נוסף על כך, בתיאור המופיע בפרופיל שלו ניתן למצוא קישור לאתר של ארגון להגנת הסביבה אותו דאוני ג'וניור מממן. חשוב לציין שבחשבון הטוויטר שלו, השחקן דווקא עדיין עוקב אחרי חברי הקאסט.