נכנסת לנעליים גדולות ואדומות: הזמרת והשחקנית אלה לי להב לוהקה לתפקיד דורותי במחזמר "הקוסם", שיצר אורי פסטר, וצפוי לעלות בתיאטרון הלאומי הבימה בסוף השנה. להב, שסיימה בחודש שעבר את שירותה הצבאי, תיכנס לנעליה של מיכל ינאי - אשר גילמה את דורותי בגרסת הבכורה של "הקוסם", שעלתה לראשונה לפני 30 שנה. את הגרסה העדכנית של ההצגה, שנכתבה ובוימה במקור על ידי פסטר, יביים משה קפטן כשעל הפזמונים והלחנים חתום היוצר ירון כפכפי. בימים אלה נשלמים הליהוקים לשאר התפקידים בהצגה.

 זהו לא התפקיד הראשון שקוטפת להב בתיאטרון הלאומי. מוקדם יותר השנה פורסם שהשחקנית והזמרת לוהקה לתפקיד הראשי במחזמר "שיער" שיעלה בהבימה. עוד פורסם לראשונה ב-mako שהשחקן עילי צ'פמן ("שישו ושמחו"), שגילם את בן זוגה של להב בסדרת הנוער "שומקום", הצטרף לקאסט.

אלה לי להב (צילום: חנן אסור, יחסי ציבור)
צילום: חנן אסור, יחסי ציבור

להב ממשיכה לפתח את קריירת המשחק שלה על המסך. מוקדם יותר החודש פורסם לראשונה כאן ב-mako שהיא לוהקה לעונה השנייה של "דרימארס", סדרת המדע הבדיוני לנוער של ערוץ זום ב-HOT. השחקנית והזמרת תככב בעונה החדשה של הסדרה לצד בן זוגה בשנה וחצי האחרונות - פיליפ שאולוב. 

"הקוסם", שעלה לראשונה על הבמות בבחנוכה ב-1994 ומבוסס על ספרו המקורי של ליימן פרנק "הקוסם מארץ עוץ", נחשב לאחד ממחזות הזמר המצליחים בישראל. מלבד לינאי, שגילמה אותה במחזמר המקורי, נכנסו לאורך השנים שחקניות נוספות לנעליה האדומות של דורותי, ביניהן רוני דואני ורוני דלומי.