לילי קולינס היא אולי לא האודרי הפבורן של העידן הנוכחי, וכן - הפרויקט השנוא שהיא עומדת בראשו בימים אלה ("אמילי בפריז", כמובן) כנראה מרחיק אותה מהאפשרות להשתוות לאותה שחקנית אייקונית שהלכה לעולמה לפני כמעט שלושים שנה. אבל על דבר אחד כולם יכולים להסכים: השתיים האלה מאוד (אבל מאוד) דומות. הדמיון החיצוני ביניהן ניכר עד כדי כך שקולינס עצמה לא יכולה הייתה להתעלם ממנו: השחקנית בת ה-32 שחזרה בעבר את כמה מתמונותיה הידועות ביותר של הפבורן, בצילומים שהוציאו מהגולשים לא מעט תגובות התפעלות.

כעת, סרט על חייה של הפבורן נמצא בתהליכי פיתוח באולפני אפל - אבל קולינס לא לוהקה לגלם אותה: השחקנית שנבחרה להיכנס לנעליה של הפבורן היא דווקא רוני מארה בת ה-36. אנקדוטה נחמדה: מארה הייתה בזוגיות ממושכת עם הבמאי צ'ארלי מקדוואל, כיום בעלה של קולינס. מארה, אחותה של קייט מארה, מוכרת במיוחד בזכות השתתפותה בסרטים "נערה עם קעקוע דרקון", "הרשת החברתית" ו"סיוט ברחוב אלם". בסרט המדובר על חייה של הפבורן, שטרם זכה לשם, מארה תככב כאמור בתפקיד הראשי ותשמש גם כמפיקה. על הבימוי מופקד לוקה גואדאנינו ("קרא לי בשמך"). מייקל מיטניק, שעבד על המיני סדרה המוערכת "ויניל", הוא יוצר הסרט.

רוני מארה (צילום: Karwai Tang/WireImage, Getty Images)
תגלם את אודרי הפבורן בסרט על חייה. רוני מארה | צילום: Karwai Tang/WireImage, Getty Images

פרטים על עלילת הסרט טרם נחשפו, אבל הגולשים כבר עסוקים מאוד בסרט העתידי – והסיבה ברורה: מעריצי לילי קולינס כועסים על כך שלא היא לוהקה לתפקיד אודרי הפבורן בסרט, כשלטענתם - ליהוקה היה יכול להיות הבחירה המתבקשת ביותר. "לילי קולינס עשתה הכל חוץ מלהפיק סרט על אודרי הפבורן ולגלם אותה", כתבה גולשת אחת בחשבון הטוויטר שלה וצירפה כמה וכמה תמונות בהן קולינס שחזרה את המראות של הפבורן. "אני יודעת שהיא כועסת על זה שרוני מארה ניצחה אותה". "לילי קולינס, זו היית אמורה להיות את", כתבה גולשת אחרת. גולשת נוספת הצטרפה לחגיגה: "לקחתם את רוני מארה לגלם את אודרי הפבורן כשלילי קולינס קיימת? אלוהים אדירים".

ובעוד גולשים רבים מחו על ליהוקה של מארה במקום קולינס, אחרים דווקא טוענים אחרת. ישנם גולשים שמאמינים שלמרות שקולינס ללא ספק דומה יותר להפבורן מבחינה חיצונית, מארה היא שחקנית מוכשרת יותר - ועל כן היא בוודאי תעשה עבודה מצוינת. בעוד תדמיתה של קולינס כשחקנית איכותית מתערערת בימים אלה בעקבות "אמילי בפריז", מארה נחשבת לשחקנית מוערכת - ואף הייתה מועמדת לפרס האוסקר על תפקידה בסרט "קרול" מ-2015.

"רוני היא שחקנית טובה יותר", חרצה אחת הגולשות. "אני אוהבת את לילי, אבל האם אתם מצליחים לדמיין אותה סוחבת את התפקיד הזה? אני לא". גולשים אחרים לקחו את ההנחה הזו צעד אחד רחוק יותר, וקבעו כי אם קולינס לא הייתה מזוהה עם "אמילי בפריז", הסיכוי שלה להיבחר לגילום הפבורן היה גבוה יותר. "'אמילי בפריז' הרגה את המוניטין שלה", כתבה אחת הגולשות, "זה ממש עצוב". 

הפבורן נולדה בבלגיה בשנת 1929 והייתה מפורסמת בזכות סרטים שכיכבה בהם בשנות החמישים, דוגמת "סברינה", "ארוחת בוקר בטיפאני", "גבירתי הנאווה" ו"בודדה באפלה". היא הייתה מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר לא פחות מחמש פעמים במהלך הקריירה שלה, וזכתה על תפקידה בסרט "חופשה ברומא" מ-1953. הפבורן לא הייתה רק אייקון קולנועי אלא גם תומכת ידועה בזכויות ילדים. היא הפכה לשגרירה של UNICEF ב-1989 וקיבלה את פרס ז'אן הרשולט לפעילות הומניטרית מטעם האקדמיה האמריקאית לקולנוע. הפבורן מתה ממחלת הסרטן בגיל 63 בשנת 1993.