ג'ארד לטו משתייך לקבוצה לא מבוטלת של שחקנים שאוהבים להעביר את גופם שינוי פיזי ניכר לקראת תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה (השחקנים הנוספים כוללים, בין השאר, את שרליז ת'רון, ניקול קידמן, כריסטיאן בייל, שיה לה-באף ומריל סטריפ). וזה גם המקרה, לכאורה, בסרטו החדש של לטו, "The Little Things" (הדברים הקטנים), שעלה לאחרונה בשירות הסטרימינג HBO מקס.

בסרט, שבוים על ידי ג'ון לי הנקוק ("להציל את מר בנקס", "הזדמנות שנייה") מגלם לטו את אלברט ספרמה, מכונאי רכב שנחקר על ידי צמד שוטרים - בגילומם של דנזל וושינגטון ורמי מאלק, שיודע דבר או שניים על מהפכים פיזיים עבור תפקידים בקולנוע - אחרי שמתעורר החשד כי הוא רוצח סדרתי שמעולם לא נתפס ושחזר לאחרונה להטיל אימה על לוס אנג'לס. לטו, שהלך והתמקצע בשנים האחרונות בגילומם של נבלים שונים - ממנכ"ל קר רוח ב"בלייד ראנר 2049" ועד לפושע מוטרף וצבוע פנים ב"יחידת המתאבדים" - הסביר להוליווד ריפורטר את תהליך ההיטמעות שלו בדמותו של אלברט, המתבודד האקסצנטרי שיודע יותר ממה שהוא מוכן לחשוף.

"הקול היה חלק מרכזי בדמות הזו, לפתח את ההליכה, המחקר והשיחות עם מומחי קרימינולוגיה", סיפר לטו, "קראתי תקצירי חקירה ותמלילים של ה-FBI. זה היה די אינטנסיבי, כבד מאוד, אבל מרתק. ולרגעים, זה מתחיל לגבות ממך מחיר". לטו סיפר גם כי אחרי שהרגיש נוח בנעליו של ספרמה, הוא החל גם לשנות את הטקסט שנכתב לו בסצנות שונות: "היה הרבה אלתור. אני חייב להודות לג'ון לי הנקוק, דנזל וושינגטון ורמי מאלק שסבלו אותי כי כל יום הגעתי עם הרבה חומר… למען האמת, קצת חשבתי (שאלברט) מקסים ודי מצחיק. אני בטוח שיש הרבה שאריות על רצפת חדר העריכה".

במקביל, לטו התמסר גם לחלקים הפיזיים של מלאכת המשחק, אם כי החלקים האלה לא תמיד הותירו רושם בצוות ההפקה וכנראה גם בצופים. "בסרט הזה יש לי עיניים בצבע אחר", סיפר לטו להוליווד ריפורטר, "ואני חושב שהרבה אנשים לא שמו לב… היה לי אף שונה, ואף אחד לא ציין את זה בפניי. הרכבתי תותבות שונות - למען האמת, היו לי שיניים מזויפות והגוף שלי היה אחר". לטו הודה גם כי העלה במשקל לצורך התפקיד, אך בראיון למדור הבידור של הלוס אנג'לס טיימס הבטיח כי זו הפעם האחרונה שיעשה זאת. "עשיתי דברים כאלה הרבה פעמים", אמר, "כי כשאתה מתחייב ככה בצורה פיזית אתה יכול לשאוב משם עוד הרבה מאפיינים ולמצוא יסודות אחרים בדמות. אבל זה לא משהו שאני לוקח בקלות, ואני משתדל להניא שחקנים אחרים מלעשות את זה כשהם מזכירים לי את תפקידי העבר שלי. אני לא חושב שאעשה את זה שוב. זה נעשה קשה יותר ויותר. זה משהו שאפשר לעשות פעם או פעמיים בקריירה, אבל אני ממש לא ממליץ עליו כעניין שבשגרה כי אני חושב שזה די מסוכן".

לטו - שסיפר בעבר כי השיל 11 קילוגרמים כדי לגלם נרקומן ב"רקוויאם לחלום", הפחית 13 קילוגרמים עבור התפקיד ב"מועדון הלקוחות של דאלאס" והעלה יותר מ-28 קילוגרמים כדי לגלם את רוצחו של ג'ון לנון - אמר גם כי השינוי החיצוני האחד שהוא התנגד לו בצילומי "הדברים הקטנים" כלל חבישת פאה. "ניסינו משהו כמו 20 פאות שונות, באמת איומות ונוראיות", אמר להוליווד ריפורטר, "ניסינו למצוא את הפאה הכי גרועה בהוליווד ולא הצלחנו למצוא אותה.