ההשפעה של יצירות שמתעדות פשע אמיתי על הפרשיות שהן סוקרות היא לא עניין חדש. טרילוגיית "גן עדן האבוד" "הג'ינקס", "לעשות רוצח", "המדרגות" וגם הפודקאסט המצליח "סיריאל״"- כולם השפיעו על גורלם של הנאשמים, חשפו הוכחות חדשות או גרמו לתיקים שנסגרו להיפתח - וזו רק רשימה חלקית. אבל השבוע הפודקאסט האוסטרלי "The Teacher's Pet" (חביב המורה) עשה היסטוריה, כשהפך להיות הפודקאסט הראשון שצוין בבירור בבית המשפט כסיבה להקפיא את ההליכים עקב מעורבות יתר של הציבור במשפט. "התגובה הציבורית חסרת הרסן והבלתי מצונזרת למקרה הרצח, לכאורה, של לינט דוסון היא הדוגמה השערורייתית ביותר של התערבות התקשורת בהליך משפטי", אמרה השופטת בפסיקה שלה להקפיא את המשפט עד לשנה הבאה.

אבל בואו נחזור אחורה למקרה ההיעלמות של לינט דוסון מביתה בסידני. לינט וכריס דוסון, הנאשם ברציחתה, נפגשו ב-1965 כשהיו שניהם בני 16, נישאו כחמש שנים לאחר מכן והביאו שני ילדים. בינואר 1982 לינט הייתה אמורה לפגוש את משפחתה ולא הופיעה לפגישה. במקביל, תלמידה של כריס (שהיה מורה בתיכון) בשם ג'ואן קרטיס, שניהלה איתו רומן, עברה לגור איתו בבית המשפחה. דוסון דיווח על היעלמותה של אשתו בפברואר 1982, כשהוא טוען שהוא חושד שלינט עזבה אותו ואת הילדים על מנת להצטרף לקבוצה דתית קיצונית. גופתה של לינט מעולם לא נמצאה, והמקרה שלה נחשב "קר", כלומר כזה שאין בו קצות חוט שיובילו את החוקרים לכדי פיתרון, במשך שנים ארוכות.

החקירה הראשונית של נסיבות ההיעלמות לא הניבה מסקנות, ורק ב-2001 נקבע בעקבות חקירה פורנזית נוספת נקבע על ידי המשטרה כי דוסון נרצחה על ידי אדם שהכירה. ב-2003 חקירה נוספת הסתיימה בהמלצה להעמיד לדין את כריס כחשוד ברצח, אבל לא היו מספיק הוכחות על מנת להעמיד אותו למשפט. ב-2018, העיתונאי הדלי תומאס מהעיתון "The Australian" פירסם את פרקי הפודקאסט שצללו לתוך וחשף הוכחות ועדויות חדשות, בהן גם אנשים ששמעו את כריס טוען כי לינט "נעלמה לתמיד" לפני שדיווח למשטרה על היעלמותה. העבודה העיתונאית של תומאס זיכתה אותו בפרס יוקרתי וגם הובילה למעצרו של דוסון בדצמבר 2018 באשמת רצח וקיום יחסי מין עם קטינות בגילֵי 10-17, שהיו תלמידותיו. הפודקאסט זכה לביקורות משבחות ולהצלחה מסחררת עם 28 מיליון הורדות, מה שהוביל לדעה שדוסון לא יוכל לזכות למשפט הוגן.

מאז המעצר שלו, דוסון בן ה-72 המשיך לטעון שאינו אשם ושוחרר בערבות בסך מיליון דולר, ובחודש שעבר עורכי הדין שלו הגישו בקשה לביטול המשפט בעקבות פופולריות הפודקאסט. השופטת סירבה לבטל את המשפט, אבל הסכימה שדעת הקהל פוגעת בהליך ולכן החליטה להקפיא את הדיונים עד ליוני 2021, על מנת לחכות שהסערה הציבורית מסביב למקרה תשכך. באפריל 2019 הפודקאסט אף הוסר זמנית מאפליקציות המוזיקה ופודקאסטים הייעודיות באוסטרליה על מנת לאפשר למשפט להמשיך ללא הפרעה, אבל מאז הוא חזר לאוויר וזמין להאזנה. גם בארץ ניתן להאזין ל-"The Teacher's Pet" בספוטיפיי ובאפל פודקאסטס.

בהחלטתה לדחות את המשך המשפט השופטת שיבחה את עבודת עיתונאי הפלילים שעובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה ומצליחים לא פעם לחשוף פרטים חדשים, להוציא את האמת לאור ולקדם את הצדק, אבל באותה נשימה אמרה: "זה מובן מאליו שעיתונאי נלהב יתר על המידה יכול להוות איום על הליך משפטי תקין והוגן במקרה בו אדם עשוי להיות מואשם ברצח".