בראיון שפורסם בתחילת השבוע ב"סאנדיי טיימס" הבריטי, סיפרה השחקנית וינונה ריידר כי במהלך אירוע שנכחה בו בשנות ה-90, פגשה את הבמאי והשחקן המצליח מל גיבסון, ושגיבסון התבטא כלפיה בצורה אנטישמית. ריידר, שנולדה בשם וינונה הורביץ והנה בת למשפחה יהודית אירופאית שחברים רבים בה לא שרדו את השואה, סיפרה בראיון כי גיבסון פנה תחילה לחבר הגיי שליווה אותה לאירוע ואמר "רגע, אז אני אידבק באיידס?" לפני שיהדותה של וינונה עלתה בשיחה, מה שגרם לגיבסון לשאול אותה אם היא "התחמקה מהתנורים". 

זו לא הפעם הראשונה שריידר מספרת את הסיפור, שהוזכר גם בראיון למגזין GQ שפורסם לפני כעשור, אולם מאז זכתה השחקנית לתחייה מחודשת בקריירה שלה הודות להופעתה בסדרה המצליחה "דברים מוזרים". כמו כן, האקלים התרבותי השתנה ב-10 השנים האחרונות, וסיפורים אישיים שסופרו בעבר באגביות יחסית (אבל חושפים יחס מפלה וגזעני) זוכים היום לתהודה גדולה בהרבה. לראייה: גיבסון, שזו איננה ההסתבכות הראשונה שלו באמירות אנטישמיות, מסר הודעת הכחשה נמרצת, ודובריו התעקשו כי סיפורה של ריידר "ב-100% איננו נכון". "היא שיקרה לגבי זה לפני יותר מעשור, כשדיברה עם התקשורת", טען, "והיא משקרת לגבי זה גם עכשיו". דובריו של גיבסון טענו כי גיבסון ניסה לפנות לריידר "לפני שנים רבות, כדי להתעמת איתה על שקריה, והיא סירבה לדבר איתו על הנושא".

ולמרות שחלפו ימים ספורים מאז הראיון הנפיץ ריידר הספיקה להגיב להכחשה של גיבסון, סיפרה כי כבר התעמתה איתו בעבר על האירוע, ומסרה: "אני מאמינה בגאולה ובסליחה, ואני מקווה שמר גיבסון מצא דרך בריאה להתמודד עם השדים שלו, אבל אני לא אחת מהם". ריידר חזרה שוב על הסיפור והדגישה בהצהרתה: "סביב 1996, אני וחברי קווין אוקוין שמענו (מגיבסון) מילים מלאות שנאה. זה זיכרון חי וכואב עבורי. רק על ידי נקיטת אחריות על דרכינו בחיים נוכל ליצור תיקון ובאמת לכבד אחד את השנייה, ואני מאחלת לו בהצלחה במסע הארוך הזה".

כזכור, ב-2006 נעצר גיבסון בגין נהיגה בשכרות, ופלט במהלך מעצרו מספר משפטים אנטישמיים, בהם גם ההצהרה כי "היהודים אחראים לכל המלחמות בעולם" - כך לפי דו"ח המעצר הרשמי של המשטרה. בנוסף, גיבסון התנהג בתוקפנות כלפי השוטרים שעצרו אותו - הוא קרא לעבר אחד מהם "אתה יהודי?", ופנה אל שוטרת נוספת באופן מיני ומזלזל. גיבסון, שהתמודד במשך שנים ארוכות עם התמכרות לאלכוהול, סבל בעבר גם מהתפרצויות זעם. ב-2010, האשימה אותו בת זוגו לשעבר, אוקסנה גריגורייבה, בתקיפה, ושחררה שורת הקלטות בהן שומעים את גיבסון השיכור תוקף אותה מילולית ודורש ממנה לבצע בו מין אוראלי בניגוד לרצונה.