עומאר, "הסמויה"

בעולם הפשע, אסור להלשין, זה הכלל הראשון והאחרון. למרבה הצער, לעומאר ממש לא אכפת מהחוקים של עולם הפשע, ובניסיונו לנקום את מות אהובו, אין לו שום בעיה לשתף פעולה עם המשטרה ולהעיד נגד בירד, אחד החיילים הבכירים של ברקסדייל. ההחלטה הלא שגרתית של עומאר הולמת באופן מושלם את דמותו הלא שגרתית, וסיפקה לנו את סצנת העדות הנפלאה בה הוא מייבש את הפרקליט של ברקסדייל ומסביר לו ששניהם טורפי נבלות של עולם הפשע: "אני עם הרובה, אתה עם המזוודה, הכל חלק מהמשחק".

איפה הוא היום: כשאתה יוצא נגד המלך, לא כדאי לך לפספס. שמעת את זה אלשיך?

סייפר, "מטריקס"

סייפר הוא התגלמות המלשן הרשע, מסגיר את חבריו המורדים בתמורה לחזרה למטריקס ואכילת הסטייקים שהוא כל כך אוהב.

איפה הוא היום: אופיו הבוגדני וחיבתו לחיים הטובים הופכים אותו למועמד האידאלי לתפקיד זה שידליף את הקלטת הבאה בכיכובו של יאיר נתניהו.

אוגוסטוס היל, "אוז"

בניגוד לקלישאות המוכרות על חיי הכלא, באוז כולם מלשינים בשלב זה או אחר, אם כאקט הישרדותי, כלי פוליטי לקידום מטרותיהם או לצורך נקמה. הסגרת חבר עדיין נחשב טאבו, אבל שיתוף הפעולה עם הרשויות הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום של האסירים. למרות הרלטיביזם המוסרי של הסדרה, מתחסד אחד מתבלט מעל כל הפוליטיקאים ומעייף אותנו למוות. אנחנו מדברים כמובן על המספר המתפלצן בכיסא הגלגלים, אוגוסטוס היל, שמצא את מותו בעונה החמישית, חמש עונות מאוחר מדי אם תשאלו אותנו.

אוגוסטוס היל. שחרר אותנו מהחפירות שלך בבקשה (צילום: צילום מסך, יחסי ציבור)
אוגוסטוס היל. שחרר אותנו מהחפירות שלך בבקשה | צילום: צילום מסך, יחסי ציבור

איפה הוא היום: ניקול ראידמן זורקת עליו שטרות של 200.

פרדו קורליאונה, "הסנדק 2"

פרדו הכושל והמסכן, הכבשה השחורה, הלוזר האולטימטיבי. אחרי שאחיו הצעיר קודם לפניו, כשאף אחד במשפחה לא נותן לו את הכבוד שמגיע לו, כשהוא אפילו לא מצליח להשתלט על אשתו השיכורה, מה על האח חסר הכישורים והחן לעשות? אנחנו לא יודעים את התשובה, אבל בטוח לא מה שפרדו החליט לעשות: מכר את אחיו למשפחת הפשע היריבה של היימן רות', והביא לנו את אחת הרציחות המספקות בתולדות הקולנוע. ידענו שזה אתה פרדו, וזה שובר לנו את הלב.

איפה הוא היום: הלוזר טוב הלב לא מתאים למצ'ואיזם האכזרי של עולם המאפיה, והיינו רוצים לדמיין לו חיים שלווים יותר, אולי, אנחנו לא יודעים... מלצר בבית קפה?

לימור "קוקי" גולדמן, "הבורר"

האם יש דמות טראגית יותר מקוקי? לא רק ב"הבורר", אלא בכל החיים האלה? התשובה היא כנראה שכן, אבל עדיין קשה שלא לאהוב באופן נואש את השחקנית/זמרת/נרקומנית, שהיתה המאהבת של אבי הטחול בסדרת הפשע הישראלית. קצת בעל כורחה וקצת מתוך נקמנות באבי למודיעה של המשטרה, והחלה לשחק משחק משולש – היא המשיכה לאהוב את אבי, אבל ידעה שזמנו קצוב. היא רצתה להיות רעייתו החוקית, אבל רצתה עוד יותר להסב לו סבל. רצתה להיות כוכבת, אבל רצתה עוד יותר לעשות עוד שורה של קוקאין ולא לעבוד אף פעם. היא לא היתה המלשנית הכי טובה אבר, לא המאהבת המושלמת ובטח שלא זמרת מצטיינת, אבל היא היתה הלב המדמם של "הבורר", ואחת הדמויות הכי מרימות בטלוויזיה הישראלית לדורותיה. 

איפה היא היום: בוחרת לאבי בוסקילה פילטרים מחמיאים באינסטגרם.

הנרי היל, " החבר'ה הטובים"

הנה דוגמה בה המלשן הוא דווקא הגיבור של הסרט. טוב, רק בסוף הסרט הוא הופך למלשן כדי להציל את עורו, וההלשנה לא באמת מהווה חלק משמעותי בעלילה. למרות השאלות הרבות שהמהפך של המאפיונר האירי מעלה, אותנו מטרידה שאלה קטנונית בהרבה: למה בשם האלוהים ריי ליוטה שם כל כך הרבה עפרון שחור בעיניים?

ריי ליוטה. עפרון שחור הוא ידידו הטוב ביותר של האדם (צילום: צילום מסך, יחסי ציבור)
ריי ליוטה. עפרון שחור הוא ידידו הטוב ביותר של האדם | צילום: צילום מסך, יחסי ציבור

איפה הוא היום: נותן ליאיר לפיד עצות על מייקאפ לגברים (יאיר, אל תקשיב לו, זאת מלכודת!!!).

אדריאנה לה סרבה, "הסופרנוס"

אנחנו לא יכולים לשכוח את סצנת המוות קורעת הלב של אדריאנה, הנסיעה הארוכה עם סילביו והסוף המהיר שהותיר אותנו בהלם. אחרי שנפלה במלכודת שהציבה לה המשטרה, וחשפה סודות בפני שוטרת סמויה שהתחזתה לחברתה, היא נאלצה לשתף פעולה עם החקירה, מה שהביא למותה. קשה לנו לראות את אייד המתוקה לצד החלאות והנבלות ברשימה הזאת, אבל כמו דודי אמסלם ויהורם גאון, גם אנחנו מגלים אפס סובלות כלפי עדי ועדות מדינה, לא משנה כמה עמוק הן נכנסות לנו ללב.

איפה היא היום: אם אדריאנה לא הייתה מוצאת את מותה הטראגי, בטוח היה אפשר למצוא לה מקום בפמליה של ציפי וסנדרה (עדי רונן - זוזי הצידה).