פעם כשהכנסותיו של סרט הגיעו למיליארד דולר היה מדובר בחדשות מתפרצות. "טיטאניק" היה הראשון, ועברו כמה שנים עד ש"שר הטבעות: שיבת המלך" שחזר את ההישג הזה. עם השנים, האינפלציה וכניסת התלת-ממד וכרטיסיו היקרים יותר לחיי צופה הקולנוע הממוצע, יותר סרטים נכנסו למועדון המיליארד, ולא היה מדובר בהישג מרשים כמו שזה נראה פעם. אבל אז, כמובן, הגיעה מגפת הקורונה, וכל דולר שסרט כלשהו מרוויח אינו מובן מאליו יותר. לכן ההישג של "אהבה בשחקים: מאווריק", שחצה את קו מיליארד הדולר השבוע, ונכנס לרשימת 50 הסרטים המצליחים ביותר אי פעם (מעל "האביר האפל" ומתחת ל"ההוביט: מסע בלתי צפוי"), בהחלט ראוי לציון. 

"מאווריק",  שנמצא בראש טבלת שוברי הקופות כבר חמישה שבועות ברציפות, הוא הסרט השני שהכניס מיליארד דולר ממכירת כרטיסים ברחבי העולם מאז פרוץ מגפת הקורונה - "ספיידרמן: אין דרך הביתה" היה הראשון שרשם את ההישג הזה בשלוש השנים האחרונות. לשם השוואה, בשנה שלפני התפרצות הקורונה, עשרה סרטים שונים הגיעו לסכומים כאלה.

מה הלוז - 24.05 - סרטים - אהבה בשחקים מאווריק (צילום: פורום פילם)
"אהבה בשחקים: מאווריק". הוכחה שהקהל המבוגר חוזר לקולנוע | צילום: פורום פילם

לקרוז יש עוד שובר קופות שמחכה זמן רב

בכך, "מאווריק" גם עוקף במפתיע את "דוקטור סטריינג' במימדי הטירוף" והופך לסרט המצליח ביותר שיצא ב-2022 עד כה. מפתיע לראות שהטייס הנועז של טום קרוז עוקף את דוקטור סטריינג' מפני שסטריינג' הוא חלק מהיקום הקולנועי של מארוול – המותג הכי חזק בהוליווד כבר כמה וכמה שנים. "מאווריק", לעומתו, הוא סרט המשך לסרט שיצא לפני קרוב ל-40 שנה. ואכן, הקהל של "מאווריק" כולל ברובו צופים מעל גיל 35 – קהל יעד שלא חזר בהמוניו לקולנועים מאז שהם נפתחו מחדש.

ההצלחה המסחררת של "מאווריק" גם מאשרת שיש מקום לשוברי קופות שפונים גם לקהל מבוגר יותר, בניגוד לסרטי גיבורי העל ודומיהם ששלטו בטבלה עד כה. היינו רוצים לראות הוכחה לכך שהמסך הגדול יכול להיות פלטפורמה גם לסרטים מקוריים שלא מסתמכים על אף מותג שקדם להם, אבל כל דבר בעיתו. בינתיים, גם הוכחה קונקרטית לכך שאנשים מעל גיל מסוים עדיין מוכנים לבוא לקולנוע היא עניין מבורך.

אבל יש אדם אחד שחציית קו המיליארד הזאת ודאי מרגיעה אותו במיוחד: טום קרוז. קרוז הוא הפנים של "אהבה בשחקים: מאווריק", והוא חיכה זמן רב לראות את הסרט הזה זוכה להצלחה כזאת. צילומיו של "מאווריק" הסתיימו כבר בקיץ 2019, והפצתו התעכבה עד השנה כדי שיוכל לעלות בקולנועים במלוא הדרו. זהו המצב עם עוד סרט של קרוז, שמחכה כבר שנים להפצה בעולם ללא קורונה: "משימה בלתי אפשרית 7 – נקמת מוות". קרוז עמל על הסרט הזה באינטנסיביות, והקלטה זועמת שלו מסט הצילומים הייתה לוויראלית לפני שנתיים, כשהוא נשמע צועק על איש צוות אחד שעמד קרוב מדי לאיש צוות אחר: "אנחנו העתיד של התעשייה המזדיינת שלנו". ובכן, אפשר רק לקוות שאת העתיד של התעשייה מובילים גם אנשים נוספים, מינוס הפה המלוכלך.