בריאיון לתוכנית "הפסקת צהריים" עם ענבל גזית וטליה בנון צור אתמול (ראשון) בגלי צה"ל, התייחסה רבקה מיכאלי להתנערות של גילה אלמגור מארגון "בצלם", בצל המלחמה בעזה, ואמרה שהיא מודאגת מהיחס לפלסטינים ביהודה ושומרון. "גילה צעירה ממני והשיקולים שלה איתה, אבל אני נשארת 'בצלם'", הצהירה מיכאלי. "אותי מדאיג מאוד מה שנתניהו דיבר עליו בקריצה וגם ביידן וזו ההתעמרות הבלתי פוסקת בפלסטינים שביהודה ושומרון".

מיכאלי המשיכה: "את לא יכולה לתאר לעצמך איך מתעללים בתושבים. "הצדיקים הקדושים", הכהניסטים למיניהם. איך מצמיאים את הגדה, זה לא יכול להיות. איך אנחנו מקימים עלינו לא רק עוד חזית, אלא מעמיקים את השנאה העמוקה והלא נורמלית אלינו. איך אפשר לא לחשוב על זה? אלה עניי עירנו".

מנגד, השחקנית גם הביעה דעה נחרצת  בנושא החטופים הישראלים שבידי חמאס ואמרה: "אני חושבת שלא צריך להאכיל את עזה עד שמחזירים אותם. הצלב האדום חייב להיפגש עם השבויים ושיפסיקו לדבר איתנו על הומניטריות, כל העולם. איך לא מאפשרים לצלב האדום להיפגש איתם? זה לא יכול להיות". 

בשבוע שעבר כלת פרס ישראל, השחקנית גילה אלמגור כתבה באינסטגרם שהיא מתנערת מארגון "בצלם", שעדיין מפרסם את שמה ברשימת חברי הוועד הציבורי שלו. "לא הייתי פעילה בארגון 'בצלם' והעובדה שהשתמשו בשמי באתר האינטרנט שלהם מכעיסה מאוד. שנים רבות מאוד שלא ידעתי עליהם ועל פועלם כמעט דבר".

עוד אמרה אלמגור: "אני מבקשת להבהיר - אני יהודיה, ציונית, ישראלית. תמיד הייתי ותמיד אהיה. איש לא ייקח זאת ממני. בליבי ובנפשי זורם דם יהודי שנקרע ונשבר מאירועי השבת השחורה. אני מחזקת את הצבא הנפלא שלנו ולחלוטין מתנערת ומוקיעה ממני כל מי שטוען שאין צדק בקיום מדינה יהודית בארץ ישראל".