במכתב חתום שפרסם היום (שישי) באינסטגרם, השחקן ג'וני דפ בן ה-57 כתב כי הוא פורש מהסרט השלישי של "חיות הפלא" (הספין אוף של הארי פוטר), שהיה צפוי לצאת לאקרנים בנובמבר 2021. כעת בעקבות אי השתתפותו של דפ, יציאתו של הסרט נדחתה לקיץ 2022. הבקשה לעזיבתו של השחקן הגיעה מהאחים וורנר, לאחר הפסדו של דפ בתביעת הדיבה שהגיש נגד צהובון הסאן הבריטי על שכינו אותו "בעל מכה", כאשר השבוע בית המשפט קבע כי "דפ לא הצליח להוכיח הוצאת דיבה".

במכתב דפ הודה לכל מי שהעניקו לו את תמיכתם ונאמנותם, והוסיף כי הוא נרגש מכל הודעות האהבה והדאגה, בייחוד בימים האחרונים. "אני מבקש להודיע לכם כי נתבקשתי על ידי האחים וורנר להתפטר מתפקידי כגלרט גרינדלוולד ב'חיות הפלא', ואני מכבד ומסכים לבקשה זו", כתב דפ.

View this post on Instagram

A post shared by Johnny Depp (@johnnydepp) on

פרישתו של דפ מהסרט נובעת מהסכסוך בין ג'וני דפ לבת זוגו לשעבר, אמבר הרד, שהגיע לשיאו. הדיווחים השונים אודות בני הזוג, שכללו טענות על אלימות, שימוש בסמים ויחס מתעלל, עברו מכלי התקשורת אל בית המשפט, ושלב ההוכחות הארוך כלל חשיפות רבות מתוך מערכת היחסים של השניים. השבוע, יותר משלושה חודשים לאחר מכן, פרסם השופט את הכרעתו - ודפ הפסיד. 

בהחלטה אמר השופט כי הכותרת של הצהובון סאן, שכינה את דפ "בעל מכה", הייתה "נכונה באופן מהותי".
דפ תבע את העיתון ואת העורך הראשי שלו, דן ווטון, על הכותרת מאפריל 2018, בהתבסס על האשמותיה של הרד. במהלך המשפט, הרד (34), כינתה את דפ "מפלצת".

השחקן כינה את החלטת בית המשפט "סוריאליסטית" ונשבע "להילחם לומר את האמת". הוא גם אישר כי הוא מתכוון לערער. "ההחלטה שלי נותרה חזקה ואני מתכוון להוכיח שהטענות נגדי שקריות", המשיך. "חיי והקריירה שלי לא יוגדרו על ידי רגע זה בזמן". 

Getty Images (צילום: Jason Merritt/TERM ; GettyImages IL)
ג'וני דפ ואמבר הרד, 2016 | צילום: Jason Merritt/TERM ; GettyImages IL

בעוד דפ עצמו הכחיש ללא הרף את הטענות לפיהן היה בעל מכה וטען כי הוא היה הקורבן האמיתי במערכת היחסים, הוא נאלץ להתמודד עם חשיפות שונות שלא בהכרח החמיאו לו, בהם תמונות המעידות על כמויות הסמים שצרך, תיעוד של מסר שכתב להרד עם אצבע מדממת, צילום שלו מעולף לחלוטין וגם דיון שלם סביב צואה שנמצאה על מיטתם של בני הזוג, כשלטענת דפ מדובר בנקמה של הרד בו.