ג'יימי דורנן הפך בלית ברירה לאחד מהשחקנים ההם שמזוהים בזכות תפקיד אחד - הלא הוא כריסטיאן גריי בסדרת הסרטים הידועה "חמישים גוונים של אפור". אותו תפקיד זיכה את דורנן במעמד של כוכב בינלאומי, בתהילה בלתי נתפסת וכמובן במיליוני מעריצות. מאז, השחקן הספיק כבר לעבוד על כמה פרויקטים נוספים, ביניהם הסרט החדש "Wild Mountain Thyme" בו יככב לצד אמילי בלאנט. ולמרות שהשחקן מתנסה בסרטים מז'אנרים שונים ועובד על בניית תדמיתו כשחקן מגוון יותר, אין ספק שההשתתפות בסרטי "חמישים גוונים" קבעה במידה מסוימת את איך שיראו אותו המבקרים. גם המעריצות, למרות הזמן שעבר, עדיין נאחזות בדמותו של כריסטיאן - ולאחרונה הוא אף קיבל מכתב הזוי במיוחד מאחת מהן, כפי שסיפר בראיון חדש למגזין וראייטי.

דורנן היה בסגר עם משפחתו כשקיבל מכתב די מלחיץ מממעריצה, שכלל קולאז' עם תצלומים של ילד, בצירוף הערה על תפקידו המפורסם ביותר ב"חמישים גוונים". "מישהו אמר שזה הילד שלי, ושאשתי צריכה לדעת שיש לי ילד בן 7. אני חושב שהם ניסו להגיד שהילד הוא שלי ושל דקוטה ג'ונסון, ושעשינו את התינוק בזמן צילומי 'חמישים גוונים' הראשון". השחקן, כשהוא מעט המום ממה שהוא מספר, סיפר כי "זה עורר בנו עניין, נניח. זה היה קצת פריקי".

דורנן למד הכל על פריקיות מהי כשגילם את דמותו הידועה של כריסטיאן גריי, איש העסקים שיוצא להרפתקאות מיניות מסרטי הלהיט הבלתי מעורערים בסדרת "חמישים גוונים". אותה סדרת סרטים הייתה מבוססת על ספריה של אי. אל. ג'יימס והפכו לאחת התופעות התרבותיות המדוברות ביותר של העשור הקודם. הסרט הראשון, "חמישים גוונים של אפור" שיצא ב-2015 היווה מקפצה אמיתית לקריירת המשחק של דורנן, לאחר שהיה מוכר בעיקר בזכות דמותו בסדרת הדרמה "החטא הקדמון". 

View this post on Instagram

A post shared by Variety (@variety)

למרות הביקורות הרבות שספגו הסרטים על היותם כל כך שנויים במחלוקת ויש שיאמרו גם זולים ושטחיים, המעריצים המשיכו לנהור לבתי הקולנוע: סרטי "חמישים גוונים" היו כולם הצלחה מסחרית יוצאת דופן, כאשר הטרילוגיה גרפה סכומי עתק בקופות ברחבי העולם - לא פחות מ-1.3 מיליארד דולר. במהלך הראיון, השחקן נזהר כשהוא מדבר על סרטי הלהיט. הוא מכבד את הזיכיון שהפך אותו לכוכב, אך מודה שהסרטים האלו בהחלט לא נועדו לכל אחד: "אני רוצה לעשות את העבודה הכי טובה שאני יכול, עבודה מגוונת ומעניינת. הדבר שאני כנראה הכי מוכר בזכותו הוא מותג מפלצתי שמבקרים לא אהבו". דורנן הסביר כי "זה מוזר להיכנס לסרטים האלה כשאתה יודע שזה זיכיון שככל הנראה ירוויח הרבה כסף ויקבל ביקורות שליליות, כי הספרים באמת הרוויחו הרבה כסף וקיבלו ביקורות שליליות". 

דורנן הודה כי למרות מיליוני המעריצים והתהילה שזכה לה בעקבות גילומו של גריי, הביקורות השליליות בכל זאת הצליחו להעכיר את החוויה. הוא שיתף כי בעוד הוא בדרך כלל לא קורא ביקורות על סרטיו, במקרה של "חמישים גוונים" הראשון - הוא לא הצליח להתאפק. "עברתי תקופה קשה עם 'חמישים גוונים' כשקראתי כמה ביקורות רעות במיוחד". ואחרי הכל, השחקן מצא דרך להפוך את הלימונים ללימונדה: "הסתכלתי עליהן כמצחיקות ונתתי לזה להניע אותי. באחת מהן נכתב ש'לג'יימי דורנן יש כריזמה של שיבולת שועל', וחלק מהאנשים אוהבים שיבולת שועל. חשבתי שזה די קשה. זה נשאר איתי, ואני גם לא לגמרי לא מסכים עם זה". 

בין אם אהבתם את "חמישים גוונים" ואתם צמאים לעוד מג'יימי דורנן על המסך, או שמא לא הייתם מחובבי סדרת הסרטים הידועה אבל אתם מוכנים לתת לדורנן צ'אנס - עכשיו ניתן יהיה לראות אותו על המסך, כאמור, בסרטו החדש "Wild Mountain Thyme" שיגיע בדצמבר הקרוב. המבטאים המוזרים של כוכבי הסרט כבר גררו לא מעט תגובות עוקצניות ברשתות החברתיות, ובכל זאת - נראה כי לסרט הזה יש פוטנציאל להתחבב על הקהל, ועל פי דורנן "זה כמו זריקת שמחה לוריד". מדובר בסיפור אהבה שמתרחש באירלנד הכפרית, כאשר דמותו של דורנן, אנתוני, מחזר אחר שכנתו רוזמרי (אמילי בלאנט) שנקרעת בין הקשר שלה עם אנתוני לבין תשוקתה לבן דודו.