גם כשמייגן מרקל והנסיך הארי ממשיכים לעשות שמות בכותרות העיתונים ברחבי העולם, נראה שבת משפחת המלוכה הבריטית המדוברת ביותר בעולם היא עדיין הנסיכה דיאנה. הדיבור סביבה התחדש בחודשים האחרונים עם עליית העונה הרביעית של "הכתר", העוסקת בין השאר בחייה של הנסיכה, אבל סיבה נוספת החזירה את דיאנה לכותרות, שנים לאחר מותה: ראיון נפיץ וזכיר שנתנה לעיתונאי ה-BBC מרטין באשיר לפני כ-25 שנה, שצף לאחרונה מחדש ונסיבותיו נבדקות. 

הראיון הנ"ל, כאמור, זכה לתשומת לב מחודשת לאחרונה, כשנודע שיתכן ואותו באשיר הפעיל על הנסיכה מניפולציות לא-אתיות כדי שתסכים להתראיין אליו. בחודשים האחרונים דווח ע"י אחיה של דיאנה, צ'ארלס ספנסר, וחברתה הקרובה, רוזה מונקטון, כי באשיר זייף ושלח לדיאנה מסמכים כדי לנסות ולשכנע אותה לקחת חלק בראיון. בעקבות טענות אלה, ה-BBC החלו בחקירה פנימית לגבי הראיון ההוא, ואף הוציאו התנצלות רשמית מטעמם. אבל ההתנצלות, מתברר, לא חתמה את הסיפור - כי כעת, לטענות של מונקטון וספנסר נגד באשיר מצטרף גם בן זוגה לשעבר של דיאנה, ד"ר האסנט קאן.

בראיון למגזין הדיילי מייל, קאן מספר שבאשיר "נטפל לפגיעות ה" של דיאנה. "כמובן שאני לא תמים", אמר קאן בראיון, "היה איזשהו חלק בדיאנה שרצה להתראיין אליו. אבל שאלתי היא זו - אם באשיר לא היה משכנע אותה, האם היא הייתה מתראיינת אליו?". קאן גם טען ש"(באשיר) מילא את הראש שלה בשטויות". יש לציין שמונקטון טענה בעבר שאם דיאנה לא הייתה מתראיינת לבאשיר, יתכן שהיא עדיין הייתה בחיים.

בהמשך הראיון סיפר קאן כי בנה, הנסיך וויליאם (כיום הדוכס מקיימברידג'), אז בן 13, לא אהב את העובדה שהתראיינה לבאשיר. "וויליאם שנא את הראיון ההוא, אמר לה שעשתה טעות, וזה העציב אותה. הוא היה מאוד ישיר ואמר לה 'אמא, הוא (באשיר - ז.א) לא אדם טוב". קאן והנסיכה ניהלו זוגיות בת שנתיים לפני מותה הטרגי באוגוסט 1997. למעשה, סיפור אהבתם הונצח בסרט "דיאנה", בו את הנסיכה המנוחה גילמה השחקנית נעמי ווטס, ואת קאן גילם השחקן נאבין אנדרוז (סעיד מ"אבודים").

הראיון ההוא עם הנסיכה, כידוע, הפך לאחד הרגעים הזכורים ביותר שלה כאשר היא התייחסה במהלכו לבגידותיו של בעלה, הנסיך צ'רלס, באומרה כי "היינו שלושה בנישואים האלה, אז היה קצת צפוף". באמירה זו היא כמובן עקצה אותו על הרומן הידוע עם קמילה פרקר בולס, שהפכה בעתיד גם לאשתו השנייה. עוד סיפרה הנסיכה בראיון על ספקותיה לגבי סיכוייו להיות למלך, על רתיעת משפחת המלוכה ממנה ("הם מפחדים מאישה חזקה"), ועל התמודדותה עם דכאון אחרי לידה ("הייתי קמה בבוקר והרגשתי שאני לא רוצה לצאת מהמיטה"). הוא שודר בנובמבר 1995, וזו הייתה הפעם הראשונה בה דיאנה התראיינה לבדה, מעט לפני גירושיה מהנסיך צ'ארלס. אחריו, המלכה אליזבת בעצמה שלחה לצ'רלס ודיאנה מכתב בו ייעצה להם בעצמה להתגרש. השניים התגרשו כחצי שנה לאחר מכן. ביום בו שודר הראיון, צפו בו כ-23 מיליון אנשים. 

כאמור, בית המלוכה הבריטי בכלל והנסיכה דיאנה בפרט חזרו לכותרות בחודשים האחרונים, בין השאר בעקבות עליית עונתה הרביעית של הסדרה "הכתר", שעוסקת לראשונה במערכת היחסים בין הנסיך צ'רלס לנסיכה דיאנה, בהפרעות האכילה של דיאנה ובהתמודדויותיה הנפשיות. לצד השבחים מהצופים ומהמבקרים, העונה הרביעית גם ספגה לא מעט טענות נגד - כאשר מקורבים למשפחת המלוכה טענו כי היא מומצאת ולא משקפת את המציאות.