הערב (חמישי) עומר דץ, בנם הבכור של אורנה ומשה דץ, הלך לעולמו בעקבות התקף אפילפסיה שחווה, והוא בן 30. זמן קצר לאחר פרסום החדשות הטרגיות, שחקנים ויוצרים ספדו לדץ בכאב: "הלב נשבר. עומר דץ, שהיה מהמשתתפים הבולטים בעונה הראשונה של התוכנית, נפטר היום. מחבקים ומנחמים את משפחת דץ היקרה, החברים מקשת 12 וטדי הפקות", כתב יואב צפיר בסטורי שהעלה לחשבון האינסטגרם על דץ, שהשתתף בעונה הראשונה של "הכוכב הבא", שם הגיע לרבע הגמר.

"אני המומה ממותו הפתאומי של עומר היקר. שיחקנו יחד בהצגה אחת והוא היה כולו לב, מלא רגישות, שר מהלב, צעיר מקסים ומרגש. אני כל כך מצטערת לשמוע ושולחת תנחומים חמים למשפחה", ספדה לדץ השחקנית יעל לבנטל, שהשתתפה עמו בהצגה "אדוני ראש המועצה" בתיאטרון הבימה, לצד השחקן נורמן עיסא, שספד לו גם: "אדם נפלא, אוהב, מלא לב ונתינה. נהניתי לשחק איתו".

View this post on Instagram

A post shared by Omer Datz (@omerdatz)

השחקנית רעות אלוש, שלמדה עם דץ וגם שיחקה לצדו ב"אדוני ראש המועצה", ספדה לו: "אני עדיין בהלם מוחלט. עומר האהוב, הלב כואב כל כך חזק. את עומר הכרתי בלימודי משחק וזכיתי לחלוק איתו את אותה במה ולהיות פרטנרית שלו בהצגה 'אדוני ראש המועצה' של תיאטרון הבימה. שחקן מוכשר ואדם שכולו לב. נטול אגו, נקי וחשוף. מעבר לשטויות שעשינו מאחורי הקלעים וגם על הבמה, זכיתי לשיחות נפש עם עומר, זכיתי לשמוע סקיצות של שירים שכתב כשהתלבט על כל מיני. באחת מהפעמים שמענו יחד שיר שלו. בכיתי והוא בכה יחד איתי ואמר שהוא שם את הלב שלו פתוח.

"נשמה טובה שנכנסת ללב", הוסיפה אלוש. "נשמה טובה עם חלומות. זה עומר. מקווה שהגשמת כמה שיותר מהם. כל כך עצוב עומר. כלכך קשה ומוזר לדבר עליך בלשון עבר. נוח על משכבך בשלום ילד".

גם בתיאטרון הבימה ספדו לדץ, שהיה שחקן וזמר, בוגר הסטודיו לאומנויות של יורם לוינשטיין: "התיאטרון הלאומי 'הבימה' כואב ואבל על לכתו בטרם עת של השחקן והזמר עומר דץ ז"ל. עומר השתתף בהצגות הבימה 'מצדה 1942' ו'אדוני ראש המועצה'. אורנה, משה ויועד דץ היקרים, משפחת הבימה כולה אבלה עימכם. שלא תדעו עוד צער!".

סמדר שיר, חברה טובה של אביו, משה דץ, ספדה לעומר בחשבון הפייסבוק שלה בליווי תמונה שלהם, וכתבה: "משפחה כן בוחרים. מוניק בן מלך, משה דץ ועומר".

בהודעה מטעם המשפחה נמסר הערב כי "בננו הבכור עומר דץ נמצא היום מת מהתקף של אפילפסיה. ההלם והכאב קשים מנשוא, נודה לכם על התחשבות באבלנו הפרטי".

דץ, שהיה שחקן וזמר, בוגר הסטודיו לאומנויות של יורם לוינשטיין, השתתף בעונה הראשונה של "הכוכב הבא" ב-2013, שם הגיע כפיינליסט. הוא הוציא שני סינגלים לרדיו ועבד על אלבום בכורה שמכיל חומרים מקוריים. הוא השתתף בסדרה של ניקלודיאון "סקיי", ואף הנחה בערוץ את רצועת הנוער "ביטניק", והנחה בערוץ 24 את "הדצים". הוא הניח אחריו כאמור את שני הוריו, משה ואורנה, ואת אחיו הצעיר, יועד.

עומר דץ (צילום: אור דנון)
עומר דץ ז"ל, בתיאטרון הבימה | צילום: אור דנון

View this post on Instagram

A post shared by Omer Datz (@omerdatz)