הסרטים שעוקבים אחר דמותו של ג'יימס בונד זכו להצלחה ואהדה עולמית במשך כמה עשורים, אבל עכשיו, היוצרים והכוכבים מבינים שהזמנים המשתנים מצריכים כמה שינויים. אמנם הקהל לא בדיוק מתלונן באופן קולני, אבל ברור לכולנו שהחיבה של בונד לנשים יפות והאופן בו הן מוצגות בסרטים, לעתים בתור אובייקטים מיניים בלבד, הוא בעייתי. ולא מדובר אפילו בבעיית עבר, שאפשר לתלות בעובדה שסרטי המותג משוחררים ברצף חצי אחד מאז שנות השישים. גם ב"סקייפול" מ-2012, שנחשב לאחד מסרטי בונד המוערכים והאיכותיים יותר, מופיעה דמות של סוורין, שתפקידה בסרט מתמצה בקיום יחסי מין עם הסוכן החשאי משורג השרירים, ומאוחר יותר מוצאת את מותה באופן אכזרי ונמהר כחלק ממשחק של כבוד בין בונד ונבל הסרט.

אך נראה שהנימה הזו עתידה להשתנות. או לכל הפחות, שמפיקי הסרט מגלים יותר רגישות כלפיה. בסוף החודש שעבר, במסיבת עיתונאים, הכוכב דניאל קרייג כבר נתן טיזר קטן לשינויים שבפתח, ואמר שבסרט הבא נראה את בונד פחות רודף שמלות, ויותר Woke. עכשיו, מדווחים בעולם שמפיקי הסרט גייסו אדם לתפקיד יוצא דופן - מתאמת אינטימיות. יש לציין שלא ברור מהדיווחים האם מדובר בגבר או אישה, אבל אנחנו נלך על ההנחה המתבקשת וההגיונית שאם המטרה היא רגישות כלפי עידן metoo#, מדובר במתאמת אינטימיות, ולא מתאם. 

הטייטל הזה אולי נשמע משונה, אבל בפועל מדובר במשהו שיותר ויותר הפקות מאמצות, ובין השאר, השתמשו במתאמי אינטימיות בסדרות "חינוך מיני", "הצמד" ו"ג'נטלמן ג'ק". תפקידה של מתאמת האינטימיות הוא לעבוד עם קרייג ואנה דה ארמס, השחקנית שלצדו, על סצנות הסקס המשותפות שלהם. צילומי הסרט - שמתוכנן לצאת באפריל הבא – מוקפאים כרגע בגלל פציעת קרסול של קרייג, אבל כשיחזרו לעבוד, המפיקים רוצים לוודא שקרייג בן ה-51 ודה ארמס בת ה-31 מרגישים שניהם בנוח עם הצילומים האינטימיים יותר. "הכל השתנה בעידן ה-metoo#", אמר מקור לעיתון הסאן הבריטי. "הם יוצאים מגדרם כדי לוודא שכל הכוכבות והכוכבים מקבלים את התמיכה שהם צריכים על הסט, כולל במהלך כמה מסצנות הסקס הנועזות יותר". מי שמובילה את המהלכים האלה היא בעיקר ברברה ברוקולי, אחת ממפיקות הסרט (בעלת השם הנפלא!), שמקפידה על כך שבונד החדש יתאים לזמנים הפוליטיים הטעונים.

רישיון להרוג (צילום: יח"צ באדיבות yes)
מתוך הסרט "רישיון להרוג" | צילום: יח"צ באדיבות yes

"זה מהלך פרוגרסיבי בכיוון הנכון לא רק בשביל סרטי בונד - אלא עבור התעשייה כולה", אמר אותו המקור. תפקידה של המתאמת כולל קריאה משותפת של התסריט יחד עם השחקנים כדי לוודא שהם שלמים עם כל מה שמתואר בו, והיא גם נמצאת איתם על הסט בזמן צילומי סצנות הסקס, כדי לדאוג לתקשורת שוטפת ולנוחות של שני הכוכבים, בזמן ששאר אנשי הצוות מתפנים להתמקד באספקטים הטכניים. מדובר אפוא בתקדים עבור סרט בסדר גודל שכזה, שלא נופתע אם שאר הוליווד תאמץ, אפילו אם אך ורק למטרה הצינית של להימנע מתביעות בלתי רצויות או ראיונות לתקשורת שיוצאים משליטה.