"אשמת האנשים הלבנים" שחשים בימים אלה לא מעט אנשים ממוצא לבן בארה"ב, סביב אירועי המחאה בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד, תקפה גם את השחקן ראיין ריינולדס ואשתו, השחקנית בלייק לייבלי, שהביעו חרטה עמוקה על חתונתם. לא על העובדה שהיא התרחשה, אלא על המיקום שלה.

ריינולדס בן ה-43 ולייבלי בת ה-32 נישאו בשנת 2012 באחוזת מטעים (המכונה באנגלית Plantation) בשם Boone Hall אשר ממוקמת במדינת דרום קרוליינה. רבים טענו כבר אז שההיסטוריה של המקום בעייתית, כיוון שמי שעבד במטעים הללו בעבר היו עבדים שחורים שהיו משועבדים לאדונים לבנים, וחלקם אף מתו במקום עקב עינויים. ריינולדס, שהתראיין לגליון החדש ש ל המגזין העסקי Fast Company, ניצל את ההזדמנות כדי להתנצל על העובדה שחתונתו נערכה שם, וטען כי מדובר בהחלטה שהיא "בלתי ניתנת לעיכול".

"זה משהו שתמיד נצטער עליו בצורה עמוקה וגלויה", אמר ריינולדס. "מה שראינו בזמנו ברשת פינטרסט היה מקום לחתונה. מה שראינו אחר כך היה מקום שנבנה על בסיס טרגדיה הרסנית. לפני שנים התחתנו שוב בביתנו, אבל האשמה עובדת בדרכים מוזרות. טעות פאקינג ענקית כזו יכולה לגרום לכם להשתתק, או שהיא יכולה להאיר דברים באור חדש ולהניע אתכם לכדי פעולה. אבל זה לא אומר שלא תפשלו שוב. עיצוב מחדש של התניות חברתיות זו עבודה שאינה נגמרת". מטעי Boone Hall, אגב, הופיעו גם בסרט "היומן" משנת 2004, בו כיכבו ראיין גוסלינג ורייצ'ל מקאדמס. 

בחתונתם של ריינולדס ולייבלי השתתפו בזמנו רק 35 אנשים, ביניהם השחקנית בט מידלר, חברותיה של לייבלי לסרט "אחוות הג'ינס הנודד" אמריקה פררה, אלקסיס בלדל ואמבר טמבלין, וגם הזמרת פלורס וולש (פלורנס אנד דה מאשין) שאף הופיעה באירוע. מאז החתונה, בני הזוג הביאו לעולם שלוש בנות: ג'יימס בת ה-5, אינז בת ה-3 ובת נוספת, שנולדה בחודש אוקטובר האחרון ושמה טרם נחשף.

לא מדובר בהתייחסות היחידה של בני הזוג לגל המחאה. בחודש מאי האחרון הודיעו השניים כי הם תורמים 200 אלף דולר לקרן המשפטית של ארגון ה-NAACP, הפועל למען קידום מעמדם של אנשים ממוצא שאינו לבן, והם אף שחררו הצהרה בה כתבו כי הם "מתביישים על כך שבעבר הרשינו לעצמנו להיות לא מחונכים בנוגע לעומק שבו נעוצה הגזענות המערכתית".

View this post on Instagram

@naacp_ldf

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on