אחרי בראד פיט: גם השחקן אית'ן הוק הודיע כי הוא ב"מערכה האחרונה של הקריירה". בחודש שעבר הודיע השחקן בראד פיט בראיון שער למגזין GQ כי הוא נמצא ב"ישורת האחרונה" של הקריירה שלו. אל ההצהרה העצובה הצטרף שלשום (שלישי) גם השחקן אית'ן הוק, כוכב טרילוגיית "לפני הזריחה" ו"התבגרות", כשהודה בראיון לאתר הקולנוע אינדיווייר שהוא מתקרב לפרישה, והוא רק בן 51.

בראיון שיתף הוק כי "בהחלט עשיתי את המעבר מלהיות צעיר-מבוגר ללהיות מבוגר-צעיר". "אני מעדיף את זה. אני מרגיש שזה מה שלגלם את ג'ון בראון ב'ציפור אלוהים שבשמיים' היה עבורי: ההתחלה של הקריירה שלי בתור 'אדם מבוגר', ההתחלה של המערכה האחרונה שלי", הסביר השחקן. "אבל זה ההתחלה של זה, אתם מבינים? אני בהחלט מוצא את עצמי מסתכל אחורה על הפילמוגרפיה שלי וחושב על איזה מהסרטים הייתי יכול לוותר, כי יש לי זמן קצוב. אני יודע שיש לי כמות סרטים קצובה שנשארה".

בהמשך הראיון הסביר השחקן כי עכשיו הוא חווה "מודעות לזמן" בהקשר הקריירה ההוליוודית שלו. "כשהייתי צעיר יותר, הייתי כזה, 'אני אעשה את זה, אני אעשה את ההוא, זו תהיה חווית לימוד טובה, ואז אני אנסה את זה' – חשבתי שיש לי את כל הזמן שבעולם. עכשיו, אני כזה, 'לא למדתי שום דבר מהפרויקט הזה והזה, ולגבי ההוא, יכול היה להיות הרבה יותר טוב אם הייתי מבלה את שלושת החודשים עם המשפחה שלי".

אית'ן הוק, מאיה הוק | getty images (צילום: Bruce Glikas, getty images)
מאיה ואית'ן הוק | צילום: Bruce Glikas, getty images

בשלב מסוים נשאל הוק על הסדרה "דברים מוזרים", בה מככבת בתו – מאיה הוק, שהיא גם בתה של השחקנית אומה תורמן. השחקן שיתף כי הוא "מאוד גאה בה" וסיפר כי נשאר לו עוד פרק אחד מהעונה האחרונה אותו הוא מצפה לראות. "אני מרגיש חיבור מוזר לסדרה הזאת, כי הפרק ההוא שבו הילד הראשון נשאב לעולם ההפוך נופל על יום ההולדת ה-13 שלי משנת 1983, שזו השנה שבה שיחקתי ב'תגליות בחלל'. אז אני חלק מהיקום הזה", הסביר. "אני גם חושב שמאיה עושה עבודה מצוינת שם והסדרה כל כך כיפית".

למרות דברי הסיכום, הקריירה של הוק עמוסה מתמיד. לאחרונה הוא כיכב בכמה פרויקטים שזכו לתהודה גדולה, ביניהם תפקיד מרכזי שגילם בסדרה "מון נייט" מבית היקום הקולנועי והטלוויזיוני של מארוול, וגם מככב בסרט האימה "בלאק-פון" שזוכה לאהבה גדולה מהמבקרים ומהקהל. באפריל האחרון יצאה גם "ציפור אלוהים שבשמיים" בה כיכב ואותה גם ביים והפיק. 

כאמור, הוק הוא לא הראשון להתחיל לסכם את הקריירה הענפה שלו: בראד פיט עשה זאת ממש לפני חודש. "אני מחשיב את עצמי בישורת האחרונה שלי", אמר השחקן בן ה-58 בראיון ל-GQ, "זה הסמסטר או הטרימסטר האחרון. איך בדיוק הפרק הזה יהיה? ואיך אני רוצה לעצב אותו?", הוא שאל, "אני פשוט תמיד רוצה לעשות. אם אני לא עושה משהו, אני מת בצורה מסויימת", סיכם.