"פרצה השמועה": נורית גפן, אשתו לשעבר ואם ילדיו של יהונתן גפן ז"ל, שהלך לעולמו לפני 11 יום, התייחסה לנסיבות מותו בפודקאסט שלה יחד עם דליה גוטמן, "באות בזמן" – והכחישה את השמועות לפיהן התאבד. גוטמן, התברר, ידעה על דבר מותו של גפן לפני נורית, בדומה לבני משפחה אחרים. "זה איום ונורא", אמרה גפן ביחס לכך.

"יום שלישי עבר בלי כלום. ביום רביעי חבר של אביב הכי טוב, רן בר לב, שגר לידו עובר ורואה את 'הארץ' – אני אמרתי שאם אתם רואים את 'הארץ' עד שש בערב שהוא לא לקח, תדפקו בדלת. הוא עבר בבוקר יום רביעי ורואה שני 'הארץ' על הרצפה. הוא פרץ את החלון ומצא אותו מת על יד המיטה, נפל. רן הזעיק ישר את המשטרה ואת האמבולנס ומשם זה יצא החוצה עוד לפניי, ואז לא אני לא אביב לא שירה לא נטשה מסכנה בניו יורק, יודעים.

@daliavenurit

נורית על הרגעים האחרונים של יהונתן גפן

♬ צליל מקורי - הטיקטוק של דליה ונורית

"רן טלפן לשירה ולאביב ואני טלפנתי לאווה אמא של נטשה - היא בארץ עם בעלה, רציתי שהיא תסמס מהר לנטשה, לא רציתי להיות זו שמספרת לה. אבל אני חושבת שנטשה ראתה לפני כולם. היא ידעה ואמרה 'אני רואה שאבא שלי מת ואף אחד לא אמר לי'".

בהמשך אמרה גפן כי "שירה מטלפנת אליי 'אבא מת'. עכשיו אנחנו לא יודעים מתי הוא מת, לקחו את הגופה לאבו כביר כי הוא נפל וקיבל מכה, אבל הרופא שם, שלמה שגב, הוא הרגיע אותי. הוא אמר לי 'תשמעי, או שהיה לו דום לב והוא מת ישר אז אין לך מה לדאוג, ואם היה לו אירוע מוחי הם מאבדים את ההכרה, אז הוא לא סבל'". גוטמן אז הפנתה את תשומת לבה של גפן לכך שהייתה שמועה שגפן התאבד. "זה מצחיק אותי", אמרה גפן. "לא רק שהוא לא התאבד, הוא חיכה לספר - הבייבי שלו. הוא כל כך אהב את האיורים של פולנסקי, שירה עשתה הגהה אחרונה. הוא לא רצה למות. היה לו אירוע מוחי בעבר".