אתמול (17.5) צויין היום הבינלאומי נגד הומופוביה (הקרוי גם היום הבינלאומי נגד להט"בפוביה כדי להעניק יחס שוויוני יותר לכלל האוכלוסיות הגאות), שמטרתו להעלות למודעות את האפליה וההדרה שעדיין מתרחשות נגד להט"בקים ברחבי העולם. השחקנית והיוצרת בת חן סבג ("מטומטמת") ציינה אותו בצמד תמונות שפורסמו בחשבון האינסטגרם שלה, ושגררו מאז פרסומן אתמול בערב תגובות מפולגות ביותר.

בתמונות, שצולמו בחוף הים ולפי התיוג של סבג צולמו באזור יפו, נראית השחקנית כששיערה מסורק הצידה בצורה שמזכירה את התסרוקת של אדולף היטלר. מתחת לאפה של סבג מופיע שפם צבעוני מלאכותי, ובאחת מהתמונות היא נראית מצדיעה במועל יד, ובידה סיגריה מגולגלת. בקאפשן, סבג כתבה "Happy Pride, Happy Summer".

התגובות, כאמור, לא איחרו לבוא. בעוד מספר לא מבוטל מעוקביה של סבג החמיאו לתוכן ההומוריסטי של התמונות, גולשים רבים גינו אותן ואת המצולמת. "לרגע נהנתי מהתמונה... עד שקלטתי מה את בעצם עושה שם! את רצינית??" נכתב בתגובה אחת, ובאחרות נכתב"לא מכובד ולא מצחיק", "לא מצחיק סורי", "מה הפואנטה?" ו-"לא מצחיק אפילו לשנייה. תתביישי לך". תגובות אגרסיביות יותר אף כללו כינויי גנאי לסבג, ונכתב בהן "מפגרת גועל נפש", "הירוק הפך אותך למטומטמת", "היטלר נהג לתלות להט"בים מסוגך, מטומטמת שכמוך" ו-"עושה צחוק מהרצח של העם שלך, ממה דוגמה ומופת. תתביישי לך".

עדכון: זמן קצר לאחר פרסום הכתבה, סבג עצמה הגיבה לפוסט וכתבה: "חברים יקרים, רק להזכיר שמדובר בדאחקה, לא על השואה חס וחלילה, לא על העם היהודי וגם לא עליכם. כולה דאחקה עם רבע אמירה לכבוד חודש הגאווה, שלמרות ה"יימח שמו" אנחנו עדיין כאן חיים וחוגגים גאווה ואהבה וקיץ.  אז אהבה לכולם ושתו מים קרים, גם ככה חם היום".

שעות אחדות לאחר מכן, סבג גם הסירה את התמונות המדוברות, ופרסמה במקומן שתי תמונות חדשות, בהן תמונה של דף ועליו הכיתוב "רק להיום הבשאלות ניצחו".

מסוכנות מאיר קוטלר שמייצגת את סבג טרם התקבלה תגובה.

תגובות לפוסט של בת חן סבג
מתוך תגובות הגולשים לפוסט של סבג | צילום: אינסטגרם - bathen_sabag