קרן פרס בראשית, הכריזה היום (שני) על המועמדים הסופיים לקבלת הפרס לשנת 2022, המכונה "פרס הנובל היהודי". אחד מהם ימשיך את דרכו של הבמאי והמפיק המצליח סטיבן ספילברג, שזכה בפרס בשנה שעברה.

ששת המועמדים לפרס הם מנכ"ל חברת פייזר, אלברט בורלא, על עמידתו בראש החברה שהצליחה לפתח ולהפיץ ביעילות את החיסון לנגיף הקורונה; השחקן והקומיקאי סשה ברון כהן, שחזר בשנה האחרונה לדמותו של בוראט; הסופר והפילוסוף הישראלי יובל נח הררי; השחקנית סקרלט ג'והנסון, כוכבת "האלמנה השחורה"; מעצבת האופנה דיאן פון פירסטנברג ופעיל זכויות האדם וצייד הנאצים הצרפתי סרז' קלרספלד. 

אלברט בורלא (צילום: AP PhotoPablo Martinez Monsivais)
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא | צילום: AP PhotoPablo Martinez Monsivais

כמו בשנה שעברה, גם השנה יוכלו אנשים מרחבי העולם להצביע למועמד שלהם. בשנה שעברה הצביעו למעלה מ-200 אלף איש. כזכור, הפרס הנחשק עלה בעבר לכותרות כשהשחקנית נטלי פורטמן ביטלה ב-2018 את הגעתה לישראל לקבלת הפרס, בטענה שמצפונה אינו מאפשר לה לעשות זאת

פרס בראשית הוא פרס גלובלי, המעלה על נס אישים יהודים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, תורמים תרומה משמעותית לאנושות כולה ובפרט מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. את הפרס החלו להעניק לראשונה בשנת 2013 והוא ממומן באמצעות כספי תרומות בסך של 100 מיליון דולרים שגויסו באמצעות קרן פרס בראשית.