קובי מידן חולל סערה לא קטנה בסוף השבוע האחרון. בפוסט שפרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו, כתב מידן: "היום אני מתבייש להיות ישראלי". מידן ככל הנראה כתב את הדברים בתגובה לאירועים בגבול עזה בסוף השבוע, בהם נהרגו כ-16 מפגינים עזתים מאש חיה שירו חיילי צה"ל. הפוסט הקצר זכה למאות תגובות ועשרות שיתופים, כאשר מגיבים רבים תקפו את דבריו של המנחה הוותיק.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התראיין הבוקר בתכניתם של אלון בן דוד ויואב לימור ברדיו 103FM והגיב לדבריו של המגיש: "אני מתבייש שיש לנו שדרן מן הסוג הזה בתחנה הצבאית. אני מקווה שמפקד התחנה יעשה בירור ויעשה מה שמוטל עליו. אני חושב שזו בושה שזה שדרן בתחנה הצבאית, אבל גם זה חלק מהמציאות שלנו. אם הוא מתבייש, אז כדאי שלבד יסיק את המסקנות ויעזוב את התחנה".

כשנשאל, "מה מתבקש ממפקד התחנה לעשות", ענה ליברמן: "לא יודע, אני לא רוצה להתערב בשיקוליו של מפקד התחנה - אבל במקום אותו שדרן, אם יש לו אינטגריטי מינימלי, אם יש לו איזה כבוד עצמי ויושר מינימלי - שיסיק מסקנות ויעזוב את התחנה".

גם נפתלי בנט הגיב באופן עקיף לדברים, והיום בבוקר כתב בעמוד הטוויטר שלו כי הוא "גאה להיות ישראלי!".


גלי צה"ל בתגובה: "מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, קיים הבוקר שיחת הבהרה עם קובי מידן, בעקבות הפוסט שפרסם מידן בדף הפייסבוק הפרטי שלו על אירועי יום שישי לאורך הגדר עם רצועת עזה. בשיחה עם מפקד התחנה אמר מידן כי כתב את הדברים בעיצומם של האירועים ולא אמר מילה רעה על חיילי צה"ל. מידן הוסיף, כי כתב את הדברים כפי שנראו ביום שישי, וכי הוא מודע לכך שמאז, הדברים נראים שונים. יצוין כי מידן אינו איש גלי צה"ל או אזרח עובד צה"ל, אלא מגיש כפרילנסר פינה בשם 'כה אמרו חכמינו'". עוד הוסיפו בתגובתם כי, "בכוונת מפקד גלי צה״ל לבחון את הנושא".

קובי מידן בחר שלא להגיב לדברים.