"הכספת" - שעשועון חשוב מתחילת שנות האלפיים, הדבר הזה שגר מעל המיני-בר בחדרי מלון ואף פעם לא באמת השתמשתם בו, וגם הכינוי לשיטת ההפצה של סרטי דיסני. הכספת של דיסני הוא הכינוי שניתן לאופן בו דיסני משחררים - ובעיקר לא משחררים - סרטי אנימציה קלאסיים לצפייה ביתית כדי ליצור להם ביקוש. בשנות ה-80 וה-90, נהגו דיסני לשחרר את סרטי האנימציה הוותיקים שלהם רק פעם בעשור, כל פעם בפורמט אחר (קלטות וידאו באייטיז, לייזר דיסקים במהלך שנות ה-90 ואחר כך גם מהדורות די. וי. די.), כשמחוץ לחלונות השיווק הקצרים האלה, הסרטים "הוחזרו לכספת", ומרגע שהעותקים הפיזיים אזלו - לא ניתן היה למצוא אותם בשוק. בשנים האחרונות, נהגה דיסני במדיניות קמצנית למדי, ושחררה סרטים ספורים לספקיות הסטרימינג, כשהמדיניות נותרה אחידה: חלק מהסרטים זמינים לכל מי שמעוניין לצפות בהם באופן חוקי, וחלקם ממש לא. 

כל זאת עומד להשתנות עד סוף השנה. בסוף השבוע, הודיע מנכ"ל דיסני, בוב אייגר, שדיסני פלוס, שירות הסטרימינג שהחברה תשיק בעצמה במהלך 2019, "יפרוץ" את הכספת, ויכיל את כל הסרטים שהופקו בדיסני מימיה הראשונים. "השירות", אמר אייגר במצגת שנערכה למשקיעים בסנט לואיס ביום חמישי שעבר, "ישלב את מה שאנחנו קוראים לו מוצרי ספרייה, וטלוויזיה, וגם מוצרים מקוריים של טלוויזיה וקולנוע. בנקודה מסוימת, קצת אחרי ההשקה, הוא יכיל את כל ספריית סרטי האנימציה של דיסני, כך שהסרטים... שעד כה נשמרו ב'כספת' והוצאו ממנה אחת לכמה שנים, יופיעו בשירות".  

מרגע הכרזתו, עורר דיסני פלוס עניין רב, ולא רק בגלל סרטי האנימציה של החברה. דיסני חולשת כיום גם על הקטלוג המלא של סרטי פיקסאר, ועל זכיונות מארוול (אייגר ציין ש"קפטן מארוול", שעלה בסוף השבוע על מסכי הקולנוע בארץ, יוזרם בשירות), סרטי "מלחמת הכוכבים" וסדרות הטלוויזיה שמתרחשות באותו היקום, וחלק נרחב מקטלוג הסרטים והסדרות של נשיונל ג'אוגרפיק. דיסני תפיק, כמובן, גם תוכן חדש וייעודי לפלטפורמה, שיכלול סרטים מקוריים וסדרות שמרחיבות את יקומי מארוול ו"מלחמת הכוכבים".

נכון לעכשיו, חלק מהתוכן של דיסני - מונפש ולייב אקשן גם יחד - זמין בספקיות סטרימינג כמו נטפליקס והולו, ששייכת חלקית לאולפני פוקס - שרכישתם על ידי דיסני תושלם בקרוב. כלומר, בסוף 2019 דיסני יתחרו בעצמם באופן חלקי. אך אל חשש, יש להם כבר תוכנית לניתוב התוכן - דיסני פלוס ימותג כשירות צפייה לכל המשפחה, ולא יכיל תכנים בדירוג R (כלומר, בלי גסויות, עירום או אלימות מדממת מדי), והולו תשדר מה שהחברה כינתה "בידור כללי". את סרטי מארוול ימשיכו לחלק גם לספקיות המתחרות, אך על פי השמועות, סרטי האנימציה של דיסני ידללו את נוכחותם בנטפליקס ובהולו ויהפכו, בסופו של דבר, לתוכן בלעדי של דיסני פלוס.