העיתונאית אמילי עמרוסי, שפוטרה לפני כשנה מעבודתה כבעלת טור בעיתון ישראל היום, הגישה לבית הדין לעבודה תביעה שבה היא דורשת פיצויים של 270 אלף שקלים. לפי כתב התביעה, שכתבה עורכת הדין לוטם מסיקה, עמרוסי פוטרה מסיבות פוליטיות לאחר שביקרה את ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו. 

בכתב התביעה, שחלקים ממנו פורסמו בין השאר באתר העין השביעית ובאתר כסית, נטען כי הפיטורים הגיעו כמה ימים לאחר שעמרוסי הביעה דעה ביקורתית על נתניהו "וחשפה תמיכה חד-משמעית במר נפתלי בנט, ראש הממשלה היום ואז ראש מפלגת 'ימינה'" בתכנית הרדיו "אמילי והפרופסור" ברשת ב'. עמרוסי התבטאה נגד נתניהו בשתי תכניות במהלך דצמבר 2020, ועל פי התביעה, חמישה ימים אחרי הביקורת הכי ברורה שלה על נתניהו, היא הוזמנה לשימוע שלאחריו פוטרה. 

בועז ביסמוט (צילום: עמי שומן)
עורך ישראל היום בועז ביסמוט | צילום: עמי שומן

עורכת דינה של עמרוסי מגוללת בכתב התביעה את טענותיה, לפיהן הקשר המובהק בין בעלי ישראל היום שלדון אדלסון ובנימין נתניהו מצביע על כך שזו סיבת הפיטורים: "עיתון ישראל היום נמצא בבעלות משפחת אדלסון האמריקנית: איל ההון שלדון אדלסון ורעייתו ד"ר מרים אדלסון, השניים נחשבו במשך שנים ארוכות למקורבים לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, לאנשי סודו, ולמי שחפצים בהמשך כהונתו. בין שידור התוכנית בה ביקרה התובעת את מר נתניהו לבין מועד ההודעה על השימוע, עסקו יחד בצמידות מר בנימין נתניהו, הגברת מרים אדלסון בעלת העיתון, ומר בועז ביסמוט עורך העיתון, בסוגיית הבאת ג'ונתן פולארד לישראל. פולארד הובא לבסוף במטוסו הפרטי של שלדון אדלסון, עורך העיתון בועז ביסמוט היה על המטוס, ומי שקיבל את פני פולארד היה מר נתניהו.

"למעשה, פיטוריה של התובעת לאחר תקופת עבודה ארוכה כעיתונאית מוערכת אצל הנתבעת, נבעה מתוך שיקולים פוליטיים היות והתבטאה כנגד נתניהו כפלטפורמה תקשורתית אחרת (בסמוך לפיטוריה) - ולמעשה בשל התבטאויותיה אלה הנתבעת 'הראתה לה את הדרך החוצה', בפיטורים מכוערים שנעשו בחוסר תום לב".

בשיחה עם mako היום (ראשון), אמרה עמרוסי כי התביעה הוגשה רק עכשיו כי "לא הייתי מעלה את זה ככה בזמנו, זה עוד לא היה בשל. אני עומדת מאחורי הדברים עכשיו כי יש כתב תביעה מסודר". לדבריה, "ישראל היום הם לא הגוף שאליו אני פונה, אני פונה למדינת ישראל, לבית המשפט, שבית המשפט יקבל את הפרטים ויחליט שמדובר בפיטורים שלא כדין. עשרות אלפי העוקבים שלי ברשתות ממשיכים לעקוב אחרי וממשיכים לקנות את הספרים שלי. אני לא חושבת שבגלל שאני לא עובדת בישראל היום הם הפנו לי עורף. הקהל שלי נאמן והקהל שלי מאוד מאוד מפרגן".