במשך שנים, יו ג'קמן נאלץ להתמודד עם שמועות באשר לנטייתו המינית, וזאת על אף העובדה שמאז שנת 1996 הוא נשוי לשחקנית והבמאית האוסטרלית דבורה-לי פורנס. עכשיו, בראיון חדש, פורנס החליטה לעשות סדר ולהבהיר אחת ולתמיד שלשמועות האלה אין שחר.

פורנס הגיעה לתכנית הטלוויזיה של האמן האוסטרלי אן דו, במסגרתה הוא מארח מדי פרק ידוען אחר ומצייר פורטרט שלו. כשהשיחה התגלגלה לכיוון השמועות אודות ג'קמן, פורנס סיפרה: "אני רואה את כל המגזינים האלה והם ממש מרושעים... אני מקווה שאנשים יבינו שזה מומצא". פורנס המשיכה והסבירה, בציניות, כי "הוא (ג'קמן) גיי במשך המון שנים, גם אני הייתי. זוכר שהצטלמתי ל'בושה' (סרט משנת 1988, ר.א)? הייתי לסבית. הם היו המומים כשהתחתנתי". "זה פשוט לא נכון. זה כמו שמישהו יגיד לאלטון ג'ון 'הוא סטרייט'. אני בטוחה שזה יעצבן אותו".

הכעס של פורנס מגיע לאחר שבשנת 2018 גם ג'קמן עצמו התייחס לשמועות - ואף העלה השערה בנוגע למקור שלהן. לפי השחקן, הסיבה לאותן תהיות בנוגע לנטייתו המינית החלו בשנת 2003, כאשר כיכב במחזמר "The Boy from Oz" שעלה בברודווי. כחלק מתפקידו, ג'קמן התבקש לנשק על הבמה את אחד מהשחקנים הגברים בקאסט, נשיקה שככל הנראה הציתה גל שמועות שיצא משליטה. 

יו ג'קמן, "The Boy From Oz" (צילום: Quinn Rooney/Getty Images)
התפקיד שהתחיל את השמועה. יו ג'קמן ב"The Boy From Oz" | צילום: Quinn Rooney/Getty Images

"יש אנשים שמתעצבנים, חלק מהם אומרים 'אל תקראו ליי גיי'", הסביר ג'קמן בראיון למטרו הבריטי מלפני שנתיים, "לי זה בסדר". "אני פשוט הצמדתי שפתיים... התפקעתי מצחוק. אז נשארתי קפוא בנשיקה וחשבתי 'אני פשוט הולך לצחוק. אני אשאר ככה עד שזה יעבור', אבל זה לא עבר, וכולם בקהל היו יכולים לראות את הגוף שלי רועד, אז הם התחילו לדבר". 

במהלך הראיון, פורנס התייחסה גם לנקודה נוספת שצפה שוב ושוב בשיח סביבה וסביב ג'קמן: הפרש הגילאים ביניהם. השחקנית בת ה-64 הביעה את התסכול שלה מכך שאנשים מכנים אותה "בת מזל", שכן היא נשואה לג'קמן בן ה-51. "אנשים לא מבינים, זה חצוף לומר את זה", הבהירה, "(אומרים לי) 'בת מזל' בגלל שהוא חתיך, אתה יודע, אבל זו התעשייה והוליווד והמותג של יו ג'קמן". למעשה, פורנס אפילו לא התרשמה במיוחד מהעובדה שבשנת 2008 ג'קמן נבחר לגבר הנאה ביותר בעולם: היא פשוט אמרה לו "היי סקסי, תורך לזרוק את הזבל".