שכר בהוליווד הוא אחד הנושאים הכי מעניינים שיש, ולרוב נשמר בסוד מהעין הציבורית, או מנופח לצרכי יח"צ. לכן, כשכוכב מדבר על כסף, כנראה שיש לזה סיבה טובה - והפעם מדובר באחת טובה מאוד.

בשנת 2002 כיכבו טובי מגווייר וקירסטן דאנסט בלהיט "ספיידרמן", וכעת מעידה דאנסט כי מגווייר קיבל הרבה יותר כסף ממנה על ההשתתפות בסרט. השחקנית בת ה-39 התראיינה לאתר האינדפנדנט כחלק ממסע היח"צ לסרטה החדש "כוחו של הכלב". היא דיברה על פערי השכר העצומים בינה ובין מי שכיכב לצידה בזמנו, טובי מגווייר. "הפער בשכר ביני לבין ספיידרמן היה קיצוני מאוד", חשפה השחקנית. "אפילו לא חשבתי על זה. הייתי פשוט כזה, 'אה כן, טובי הוא ספיידרמן'. אבל אתם יודעים מי היה על הפוסטר של 'ספיידרמן' השני?", היא המשיכה, חייכה והצביעה על עצמה. "ספיידרמן ואני".

בסך הכל, "ספיידרמן" הראשון הרוויח מעל 800 מיליון דולר, והסרט השני בסדרה גרף קצת פחות - 789 מיליון דולר. דאנסט לא ראתה הרבה מתוך הסכום הזה. מוקדם יותר השנה נחשף כי מגווייר קיבל 4 מיליון דולר עבור ההשתתפות בסרט, ודאנסט לא חלקה מה הסכום שהיא הרוויחה - אבל לפי דבריה הוא נמוך פי כמה. בעבר, כשהתראיינה על הנושא, היא אמרה כי "בגלל שהייתי צעירה, חשבתי, 'הו וואו, אני מקבלת הרבה כסף בשביל סרטי 'ספיידרמן'. אבל הגברים היו מקבלים הרבה יותר".

ב-2020 מצא מכון המחקר האמריקאי פיו, כי נשים בארה"ב מרוויחות 84 סנט על כל דולר של גבר. בהתבסס על הממצאים האלו, ייקח לאישה 42 יום נוספים כדי להרוויח את מה שגברים הרוויחו ב-2020. 

בישראל פערי השכר בין נשים לגברים הם מהגבוהים בעולם, ועל פי נתוני ה-OECD השכר הממוצע הכללי בישראל גבוה ב- 22.7% מהשכר הממוצע של נשים. למעשה, ישראל נמצאת במקום אחד לפני האחרון בפערי השכר בין המינים מתוך מדינות ה-OECD (כשקוריאה הדרומית נמצאת במקום האחרון). גם בארה"ב המצב גרוע: הפער בה עומד על 17.7% בין נשים לבין האוכלוסייה הכללית.