1. תקשורת

  מה חשבנו שיקרה: הקאמבק של הקו הביתי ושובן של שיחות הטלפון הקוליות לחיינו
  מה קרה בפועל: אפליקציית זום תפסה כל חלקה טובה וגם הרבה מאוד מהחלקות הרעות של שיחת הטלפון, והפכה לאמצעי המבוקש ביותר לניהול ישיבות, שיעורים, חוגים ושיחות עם סבא וסבתא. כולנו למדנו תוך שבוע איך להגדיר רקע שיסתיר את הבלגן בבית, ומכירים כבר את כל כפתורי הניווט, אופציות ההצבעה ואת האסתטיקה הכללית של שיחת הוועידה המודרנית הזו. לזכותה של זום צריך להגיד שהיא שמרה על שני האלמנטים הכי חשובים בשיחת טלפון: היא מנג'סת ולא נעים לדחות אותה.
 2. יחסי מין

  מה חשבנו שיקרה: בכחנליה, וודסטוק 2020 ואנשים שיוצאים מהבית פעם ביום אך ורק בשביל לחדש את מלאי נוזלי הסיכה
  מה קרה בפועל: טוב, מה אתכם? סקירה זריזה שערכנו בין חברים ומכרים מצביעה דווקא על ירידה בליבידו. בין אם אלה הורים שתקועים 24/7 עם ילדיהם, רווקים שלא יכולים להיפגש עם רווקים אחרים רק בשביל לשכב איתם או סתם סטרס כללי שמנטרל לא מעט מחדוות המין. את התשובות האמיתיות נדע בעוד תשעה חודשים בבואו - או היעדרו - של גל ילודה. עד אז אנחנו מתעקשים: אף אחד לא עושה כמות יוצאת דופן של סקס בבידוד.

 3. בינג'

  מה חשבנו שיקרה: שסוף-סוף נראה את "צ'רנוביל". ואת כל "הסמויה" מהתחלה. ואת "האמריקאים", ברור, איזה כיף שיש קצת זמן פנוי ואפשר להשלים את כל סדרות האיכות שלא הגענו אליהן בזמן אמת.
  מה קרה בפועל: צפינו ב"טייגר קינג", ובנאומים של ביבי, והעלינו את הרייטינג של "חתונה ממבט ראשון" לשיאים חדשים. מה שהיתה אמורה להיות תקופת השלמה וחשבון נפש טלוויזיוני התגלתה בתקופה בה אנחנו עדיין כמהים לתוכן חדש, ובעיקר לתוכן מדובר. רצינו לדעת על מה כולם מדברים ברגע זה, וברגע זה כולם מדברים על פרק הסיום של "המורדת" ולא על זה של "הנותרים". 


 4. תרבות

  מה חשבנו שיקרה: פסטיבל הקולנוע הבינלאומי אצלנו בסלון! מבוקר עד ערב רק צופים בקלאסיקות קולנועיות ובכל הסרטים החדשים שנחתו בשירותי ה-VOD ישירות מבתי הקולנוע, ובין סרט לסרט כמובן שנחסל את רשימת הספרים שתמיד אמרנו שנקרא. אין זמן יפה מזה ל"חיים קטנים".
  מה קרה בפועל: ראינו סדרות, והרבה מהן. ראינו משדרי לייב של סלבס באינסטגרם והופעות של זמרים באחת עשרה בלילה, אפילו ראינו סרטוני הדרכה להכנת מסכות, אבל לא באמת ראינו סרטים ולא קראנו ספרים. וכל מי שיחזור מהפגרה הכפויה הזו ויגיד לכם שעולמו התרבותי הועשר - משקר.

 5. חדשות

  מה חשבנו שיקרה: שנצרוך חדשות מבהילות ללא הרף, שתמיד יימסר לנו מידע חדש (ומבהיל) ושלא נוכל להדליק את הטלוויזיה או לפתוח את הטלפון בלי להיתקל במבזק, וכמובן להישאב גם לכל הכתבה (המבהילה) שאחריו.
  מה קרה בפועל: הכי מיצינו את החדשות אחרי שבועיים. ברור, המהדורות המרכזיות עדיין זוכות לנתוני צפייה פסיכיים וברור ש-N12 התווספה למסך הבית באינספור טלפונים. אבל אחרי יום ועוד יום ועוד יום של תכנים אקטואליים בלתי פוסקים, משהו בנפש הקולקטיבית נשבר. כמו כן, באמת נגמרו הדברים החדשים לדווח. הביטו במשדרי הבוקר, למשל, שהתחילו את משבר הקורונה כתוכניות הכי מדכאות וניוזיות בעולם, והיום הם קרקס רב משתתפים שרק רוצה ללמד אתכם איך להכין מוסקה ממצרכים שיש בכל בית.
 6. משפחה

  מה חשבנו שיקרה: שתהיה לנו חופשה קצרה ומתגמלת מארוחות שישי, ושנקבל פטור מלקנות לכולם מתנות לחגים.
  מה קרה בפועל: החופשה התבררה כארוכה למדי - מה שגרם לנו אפילו קצת להתגעגע לפורמט של ארוחות משפחתיות. כמו כן, העסקים המקומיים הבינו במהרה שכדי לשרוד את המצב הלא לגמרי הוגן הזה, חובה עליהם לטפח ולחזק את מערך המשלוחים שלהם, ואין מתנה לפסח שאי אפשר להעביר היום עם שליח (או טוב יותר - בצורת קופון).

 7. יחסי אנוש

  מה חשבנו שיקרה: שלא יפריע לנו להיות מנותקים מהעולם. חשבנו שנתבאס ליום או יומיים וא נתרגל, ושונאי האדם שבנו אפילו שמחו על הלגיטימציה לא להגיד שלום לאף אחד.
  מה קרה בפועל: אם הבחנתם שהסמול טוק עם השליח של האוכל הולך ומתארך בכל משלוח, זה לא סתם. דכדוך כבד, שלא פסח גם על גדולי האנטיפתים, ירד על הארץ. יש לדכדוך הזה גורמים רבים - חוסר ודאות, לחץ, חרדה והשמנה, to name a few,  אבל דבר לא התגלה כמבאס ומתסכל יותר מהימנעות מבני האדם. כן, אפילו הקולגות המנג'סים ביותר.
 8. ספורט

  מה חשבנו שיקרה: בתרחיש הכי אופטימי, היינו אמורים לסיים את הבידוד אחרי שבועיים ולחזור לשגרת חיינו שכוללת 90% רביצה ו-10% אימון כושר. בתרחיש הכי פסימי, הבנו שניתקע בבית לתקופה ארוכה, ושכדי לצאת ממנו נזדקק למנוף.
  מה קרה בפועל: ראשית, משבר הקורונה הוכיח בפעם המי-עוד-סופר שיש שתי אוכלוסיות שלא יתנו גם לשואה גרעינית לעצור אותן - מאכילי חתולים ואצנים. הו, כמה האצנים מחו על זכותם לצאת מהבידוד ולאוץ בפארקים. שנית, הרוח האנושית והפחד מפני דחייה אשכרה ניצחו, ואנשים מצאו דרכים להתאמן בבית. מול יוטיוב, בשיעור קבוצתי בזום, בהליכות במקום או באימון משקולות ללא משקולות (שוב, תודה לפחיות השימורים) - אנשים שמרו ושומרים על תזוזה.

 9. פסח

  מה חשבנו שיקרה: שהמדינה תתקפל, כמובן. לישראלים אין בעיה לוותר על דברים כמו קואליציה, אבל יש דרג ויש פסח. ליל הסדר מכתיב לא רק את לוח השנה העברי, אלא גם את כל ההתנהלות הבינאישית בשבועות שלפניו ואחריו. חשבנו שמשרד הבריאות יחריג את הערב הזה, וייאשר לחמולות להתגודד ולהתקוטט במשך שלוש שעות סביב שולחן החג.
  מה קרה בפועל: כל המשפחות המתבודדות דומות זו לזו, וכולן יציינו את הסדר בגפּן. על רווקים, קשישים, שותפים וכל מי שמתגורר במסגרת לא משפחתית יאלתר וימציא גרסה חדשה ומעודכנת לחג בשלט רחוק. בהתאם, טירוף הקניות לפני החג התמתן, שוק התלושים והמתנות לעובדים הצטמק (גם ככה כולם בחל"ת) והדבר האחרון שמסעיר אותנו כרגע הוא גילוי וכיסוי במדפי המחץ בסופרמרקטים.

 תמונה חיצונית - קשת 12, HBO, יח"צ באדיבות yes