38 מיליון הוא אמנם סכום גבוה לכל הדעות, אבל בהקשרים מסוימים הוא יכול להיראות כמו מעט מאוד. כשסרט הקולנוע שלך, למשל, הוא בעל תקציב של בין 80 ל-100 מיליון דולר, ומרוויח סכום כזה במהלך השבועיים הראשונים שלו - סימן שהמצב לא טוב. וכשזה מגיע גם לאחר ביקורות מהקשות שנכתבו בשנים האחרונות, הורדה והעלאה מחדש של הסרט מהמסכים לצורך עיבוד דיגיטלי מחודש והסרה מעמוד הסרטים המועמדים לאוסקר באתר של אולפני יוניברסל - סימן שהרכבת שהיא הסרט "קאטס" ממשיכה לדהור אל עבר תהום.

על סמך נתוני מכירות הכרטיסים ברחבי העולם שהתפרסמו לאחר סוף השבוע, הסרט עומד בשלב זה על הפסדים של כ-71 מיליון דולר. על אף שסביר להניח כי בהמשך יירכשו לסרט עוד כרטיסים (יש שיאמרו כי לא בצדק), כך גם הוצאות השיווק וההפצה יכולות לעלות, וההערכות בתעשיית הקולנוע מדברות כעת על הפסדים כוללים של 100 מיליון דולר כאשר הסרט ירד מהמסכים. בצפון אמריקה כולה, למשל, הסרט הכניס עד כה 17 מיליון דולר בלבד, ולא נראה סביר שיצליח להכניס יותר 30 המיליון בזמן ההקרנה שנותר לו. שוב, אמנם מדובר בסכום לא מבוטל, אבל בהתחשב בהיקף ההפקה ובציפיות שנישאו לקראת הסרט, מדובר בלא פחות מכישלון קולוסאלי.

 

גם בתחום הפרסים לא נראה שיש מקום לתקווה עבור "קאטס", שזכה עד כה למועמדות אחת בלבד לפרס גלובוס הזהב על השיר המקורי שכתבו עבורו טיילור סוויפט (שגם משתתפת בסרט) ואנדרו לויד וובר. בטקס האוסקר הקרוב המצב צפוי להיות עגום אף יותר, כאשר המועמדויות אליו תתפרסמנה בעוד כשבועיים, לאחר שאותו שיר לא נכלל ברשימה המועמדים המקוצרת שנחשפה לאחרונה. על מועמדויות בתחום התסריט, המשחק והבימוי כנראה שבאמת אין על מה לדבר.

המבקרים המזועזעים הם לא היחידים שמביעים את דעתם על הסרט. השחקנית אוון רייצ'ל ווד ("ווסטוורלד") סיפרה בסטורי (שכבר נמחק על ידה) באינסטגרם כי "הסרט הוא יותר גרוע ממה שחשבתי שיהיה, וגם ככה חשבתי שהוא יהיה נורא". גם השחקן והמנחה ג'יימס קורדן, שבעצמו משתתף בסרט, עזב באמצע את הקרנת הבכורה שלו (בטענה כי עליו לקום מוקדם למחרת לצילומים לסרט מוזיקלי אחר) ובראיון לתחנת רדיו בריטית סיפר כי אמנם לא צפה בסרט כולו אבל שמע שהוא "נורא".

כעת, אחר מסע יח"צ אינטנסיבי, ביקורות חריפות, כישלון בקופות ומחאות ברשת על העובדה שהחתולים בסרט הם איכשהו גם בגודל של סכין ומזלג אבל גם בגודל של פח אשפה, המפיצים מקווים מן הסתם לנס כלשהו שלפחות יצמצם את ההפסדים הכספיים הקשים שבדרך.