אחרי שבאתר הניו יורק פוסט צללו לתוך חייו של קוונטין טרנטינו, הבמאי-סלב שלאחרונה גם הוסיף את התואר "תל אביבי" החליט לקפוץ לאולפן תוכנית הלילה של ג'ימי קימל. בתוכנית, ראיין אותו המנחה דיינה קארווי והשניים דיברו על מערכת היחסים של טרנטינו עם בנו, ליאו.

"כמובן שאני לא יכול לחכות לכך שהבן שלי ליאו יהיה מספיק בוגר כדי שנראה ביחד סרט והוא יצליח לעקוב אחרי מה קורה בו, 45 דקות כל פעם או משהו כזה", שיתף קוונטין, "זה יכול להיות מרגש ממש. כרגע הוא מצליח להתרכז ל-15 דקות כל פעם. אני אחכה עד שהוא יהיה מוכן לזה, אני פשוט אשמח כשהוא יצליח לקלוט את זה".

אז הוסיף טרנטינו כי לליאו יש אהבה ענקית לדינוזאורים, וסיפר כי הוא בתמימות חשף אותו לתחום חדש ומבעית: זומבים. עכשיו הבן אובססיבי גם למתים החיים, והמשפחה כולה נכנסה לתחום חיקויי הזומבים (כולל האבא קוונטין והאמא דניאלה). "לא הבנתי שאני פותח לו כזאת דלת. הוא צופה בהרבה תכני Sing Along (שמעודד את הצופים לשיר יחד עם הוידאו, כ.ש) והיה אחד מיוחד לליל כל הקדושים, והיו בו ערפדים ומומיות וכאלה. והוא ממש נכנס לזה, ועכשיו כמעט כל סינג-אלונג שבו הוא צופה כולל מפלצות, רוחות רפאים, זומבים או ערפדים", סיפר האב.

"ויש לו את הקטע הזה עכשיו, שהוא כל הזמן אומר בעברית: 'אבא זומבי'! 'אבא זומבי'!", שיתף הבמאי, והדגים באולפן את הליכת הזומבי שלו. "וכולם עושים את זה: האומנת עושה את זה, אפילו אשתי נכנסה לזה. אבל הכי טוב זה כשהוא עושה 'ליאו זומבי'. וכשהוא תופס אותי – ואף אחד לא לימד אותו לעשות את זה – הוא נושך אותי! אני לא חושב שהתוכניות לתינוקות האלו מלמדות שזומבים אוכלים אנשים, אבל הוא יודע לנשוך אותי!".

היום (שלישי) טרנטינו גם משיק את הפודקאסט שלו, שנקרא Video Archives Podcast ובו הוא חובר לבמאי רוג'ר אייברי ("חוקי המשיכה" והכותב השותף של טרנטינו ב"ספרות זולה"). ביחד, הבמאים יסקרו את אוסף הקלטות הענק שלהם וידברו על אהבתם המשותפת: קולנוע. הפודקאסט נקרא על שם חנות להשכרת קלטות וידאו במנהטן שבה הם הכירו. "זו החנות שבה שנינו עבדנו בשנות השמונים. וכשהחנות נסגרה אני קיבלתי את כל המלאי שלה, אז יש לי את כל הקלטות", סיפר טרנטינו בהמשך אותו ראיון, וגם הוסיף כי המדפים המקוריים של החנות נמצאים גם הם בספריית הסרטים הביתית שלו (ויש לו חדר נפרד ומכובד שמוקדש לכך).

דניאלה פיק טרנטינו ברומא (צילום: getty images, gettyimages)
אבא זומבי ואמא זומבי. טרנטינו ופיק | צילום: getty images, gettyimages

"הרבה אנשים חושבים, 'אה, הוא הפך למומחה לקולנוע כי הוא עבד בחנות וידאו הזאת במשך חמש שנים'. אבל לא, אני התקבלתי לעבוד בחנות הוידאו היוקרתית מאוד הזאת בגלל שהייתי מומחה לקולנוע", העיד קוונטין. "אבל אז זה גם אפשר לי במשך חמש שנים לא לעשות כלום ורק להתמסר לסרטים. צפיתי בהם ודיברתי עליהם כל היום עם לקוחות". 

"הקונספט הוא שאנחנו לוקחים את קלטות הוידאו הישנות האלה, אנחנו לא צופים בהן בבלו ריי או ב-DVD או שום דבר כזה. אני בוחר שלוש קלטות בצורה רנדומלית, אנחנו צופים בהן ביחד ואנחנו מדברים עליהן", הסביר.

לאחרונה שיתף הבמאי כי הסרט הראשון בו צפה ליאו היה לא אחר מאשר "גנוב על המיניונים". "הבן שלי די צעיר, אז הוא באמת צפה רק בסרט אחד", סיפר טרנטינו לפני כשבועיים בראיון למגזין Empire. "צפינו בסרט במשך 20 דקות, עד שהגיע הזמן שלו ללכת לפארק, ואז למחרת צפינו בו במשך עוד 15 דקות. וככה, במהלך שבוע, בביסים קטנים, הסרט הראשון שליאו צפה בו אי פעם היה 'גנוב על המיניונים'".