שחקן "שכחו אותי בבית" נחקר בחשד לאונס. הרשויות בניו יורק חוקרות את השחקן דווין רטריי כוכב "שכחו אותי בבית", באשמת אונס שבוצע ב-2017. על פי הדיווח של CNN, רטריי הואשם באונס עוד ב-2017, אך התיק נסגר מבלי שייפתר - וכעת המשטרה החלה לחקור מחדש, זאת לאחר שהואשם במקרה נוסף של אלימות. רטריי הודה כעת ל-CNN כי הוא זוכר את הלילה המדובר בו נפגש עם הקורבן לכאורה ליסה סמית' לפני כחמש שנים, אך הוא מכחיש את ההאשמות על אונס. "לא קיימנו יחסי מין", טוען השחקן.

סמית' שיתפה כי היא ורטריי היו ידידים מזה 15 שנה. על פי עדותה, ב-2017 השניים בילו ערב יחד עם חברים נוספים, ובזמן שרטריי מזג אלכוהול לחבורה הוא התעקש לתת לה כוס ספציפית. היא מאמינה שסוממה על ידיו: "אני זוכרת שהתעוררתי ולא יכולתי לזוז," אמרה ל-CNN כעת. "לא באמת יכולתי לפתוח את העיניים, אבל יכולתי לשמוע מה קורה והרגשתי מה קורה. ידעתי ששני האנשים האחרים הלכו ואני עדיין הייתי על הספה". סמית' הוסיפה כי רטריי תקף אותה מינית – לאורך זמן ש"הרגיש כמו נצח". סמית' המשיכה וסיפרה כי יום לאחר התקיפה לכאורה היא שלחה לרטריי הודעה, ובה הוא הכחיש את ההאשמות שלה.

רטריי נחקר במקביל במקרה של אלימות במשפחה, בתקרית בה הייתה מעורבת חברתו לשעבר, שהתרחשה באוקלוהומה בדצמבר האחרון. גם בתיק הזה רטריי מכחיש את ההאשמות ונקבע לו שימוע לחודש אוקטובר הקרוב. על פי הדיווח, המעצר של השחקן באוקלוהומה הוא שעודד את סמית' לפנות לתובעים לגבי העדות שמסרה למשטרה בשנת 2017. כעת, סמית' מנסה להבין מדוע לא נעשתה התקדמות משמעותית בעניינה, ומנחשת כי התובעים חשדו שהיא מעוניינת להישאר אנונימית ולכן לא תגיש כתב אישום. כתוצאה מכך התיק נסגר, לדבריה.

דווין רטריי, מתוך "שכחו אותי בבית" (צילום: 20th Century Fox, צילום מסך)
דווין רטריי, מתוך "שכחו אותי בבית" | צילום: 20th Century Fox, צילום מסך

בהמשך הידיעה נכתב כי סמית' הודתה כי היא "הרוסה" מכך שהרשויות לא חקרו את ההאשמות שלה במלואן עוד כשהתלוננה ב-2017. היא גם הציגה תכתובות מייל בהן נמסר לה כי התיק נסגר - וזאת למרות שהיא שיתפה פעולה עם החקירה בצורה מלאה, עברה בין מדינות בארה"ב לטובת ראיונות של חוקרים מפרקליטות מחוז מנהטן ואף מסרה פריטי לבוש שלבשה בליל האונס לכאורה, ועליהן עשויות להיות דגימות דנ"א. משטרת ניו יורק, לעומת זאת, סירבו לענות על השאלות של CNN בנוגע לחקירת התיק. מדוברות המשטרה נמסר רק כי המשטרה נמצאת "בקשר" עם סמית, ומיילים נוספים חשפו כי לאחרונה התובעים יצרו קשר עם סמית' לטובת איסוף מידע על עדים פוטנציאליים. 

דווין רטריי גילם ב-1990 את באז מקאליסטר, אחיו הגדול והבריון של קווין (מקולי קאלקין) ב"שכחו אותי בבית", וחזר לתפקידו בסרט ההמשך מ-1992. מאז, השתתף בשלל סרטים וסדרות – ביניהם הקומדיה "מאסטר מיינדס", קומדיית הפעולה "מחלקת המתים" והדרמה הקומית "נברסקה", והשתתף בתפקידים אורחים בסדרות רבות – ביניהן "בנות", "בובה רוסית" ו"האישה הטובה". רק בתחילת החודש הופיע בפרק מעונת הסיום של "סמוך על סול".