"כשראיתי את ההיסטריה בשמאל, זה עזר לי להחליט": אתמול נחשף כי התסריטאי הימני מני אסייג ("שנות ה-80", "צחוק מעבודה") מונה לחבר המועצה הישראלית לקולנוע, מינוי אותו קיבל משר התרבות והספורט מיקי זוהר. כעת, בשיחה עם mako, אישר אסייג את הידיעה, תוך שהוא יוצא נגד מחנה השמאל. זוהר עצמו אישר גם הוא את הידיעה ואמר ל-mako כי "אני גאה לדאוג לריבוי דעות ולקולות נוספים גם במועצה הישראלית הקולנוע". 

כאמור, המינוי של אסייג - שממוקם על הצד הימני של המפה הפוליטית ונוטה להתבטא בנושא - נחשף אתמול (ראשון), באירוע של המועצה הישראלית לקולנוע שהתקיים בסינמטק תל אביב. כשנודע על המינוי, מחאה פרצה במקום מצידם של מתנגדי התוכנית המשפטית, שנכחו במקום כסמויים על מנת להפגין במהלך נאומו של זוהר.

"בזמן שהיינו אנדרקאבר באירוע, וניהלנו סמול טוק עם המוזמנים האמיתיים, גילינו את זהות החבר החדש שמונה רק עכשיו למועצת הקרן לקולנוע. ניחשתם נכון, זה מני אסייג", כתבה בחשבון הטוויטר שלה הסופרת מגי אוצרי, שנכחה במקום. אסייג, מצידו, התבטא בחריפות נגד המפגינים בציוץ שפרסם. "נקלעתי לוויכוח ליד הסינמטק עם כמה מטורללים רעשנים שחוששים מהדיקטטורה המתרקמת עליהם, כלומר חיים בסרט", כתב.

הבוקר פרסם אסייג ציוץ נוסף ובו הוא התייחס לדיווחים על מינויו לתפקיד, ואף התבטא פעם נוספת מחנה השמאל. "השמועה על כך שנבחרתי כחבר מועצת הקרן לקולנוע (בהתנדבות) מטרללת את השמאל!", כתב. "המחנה שפגע קשות בפרנסתי ובקריירה שלי, מנסה לפגוע גם בעבודתי ההתנדבותית. האם הם חוששים? בכל אופן, ליוצרי התוכן החתרני שאימצו את הנרטיב הפלסטיני יש מה לחשוש. אהיה שם כדי לחסום כל תמיכה בהם מכספי משלם המיסים". כזכור, זוהר עצמו ניסה לשלול את מימונם של סרטים שלדבריו מכפישים את חיילי צה"ל – "חברון: מעבדת השליטה", שעוסק במציאות המורכבת בעיר חברון, ו"שני ילדים ביום", שעוסק במעצרי קטינים פלסטינים בשטחים. 

בשיחה עם mako, כאמור, אישר השר זוהר את הידיעה על מינויו של אסייג כחבר המועצה הישראלית לקולנוע. "אני גאה ושמח למנות את היוצר המוכשר מני אסייג לחבר במועצת הקולנוע. מני כתב והשתתף בפרויקטים ובסדרות רבות, ואני גאה לדאוג לריבוי דעות ולקולות נוספים גם במועצת הקולנוע. יצויין כי מדיניות השר זוהר ברורה וידועה מיום כניסתו למשרד: לייצר ריבוי דעות בעולם התרבות, האמנות והקולנוע שתציג את כל חלקי העם בישראל".

הידיעה אושרה גם מטעמו של אסייג. בשיחה עם mako אמר התסריטאי: "תכף אקבל כתב מינוי כחבר מועצת קרן הקולנוע. שקלתי את זה עד הבוקר, וכשראיתי את ההיסטריה המטורפת בשמאל, המחנה שמשוכנע שהעולם נברא עבורו, זה מאוד עזר לי להחליט שמקומי שם. בע"ה". בחשבון הטוויטר שלו צירף אסייג תמונה משותפת שלו ושל זוהר, וכתב: "פגישה ראשונה עם שר התרבות והספורט מיקי זוהר. איש נפלא, לבבי וקשוב. פטריוט אמיתי. בדיוק כמו ילנה ראש המטה שלו. וגם איש כדורסל, כמוני. שהשם יהיה בעזרו אמן". 

המועצה הישראלית לקולנוע היא מועצה מייעצת שהוקמה בשנת 2000, מכוח חוק הקולנוע. תפקידה לייעץ לממשלת ישראל ולמשרד התרבות והספורט בתחומי הקולנוע, והשפעתה רבה - שכן בין השאר היא היועצת לשר בנוגע למדיניות בתחום הקולנוע. בנוסף למני אסייג, מינה השר זוהר את גיל סמסונוב וחתונה קיפניס לחברי המועצה.