בגיל 83, רידלי סקוט הוא עדיין במאי עסוק ומבוקש. בימים אלה הוא מקדם שני סרטים מדוברים מאוד - "בית גוצ'י", שיגיע לבתי הקולנוע ביום חמישי הקרוב, ו"הדו-קרב האחרון", שעה למסך לפני כחודש בלבד ומככבים בו בן אפלק, מאט דיימון, ג'ודי קומר ואדם דרייבר. בעוד נראה ש"בית גוצ'י" עומד להיות הצלחה קופתית לא קטנה, במקרה של "הדו-קרב האחרון", מדובר בינתיים בכישלון: עד כה, הכניס הסרט 27 מיליון דולר בלבד, לעומת תקציב של 100 מיליון דולר.

השבוע, הבמאי הוותיק התארח בפודקאסט הפופולרי WTF של מארק מארון, והגיע לשם עם תיאוריה לגבי הסיבות בגללן הסרט נכשל. סקוט אמר שהוא לא מאשים את אולפני דיסני, שלדבריו עשו עבודה נהדרת בקידום הדרמה התקופתית בבימויו. "הבוסים אהבו את הסרט.. למרות שחששתי שהוא לא בשבילם", הוא אמר.

אז מה בכל זאת ההסבר? כמו תמיד, אם חסר את מי להאשים - האשימו דור שלם. "אני חושב שהבעיה היא שמה שיש לנו היום זה קהל שגדל על הטלפונים הסלולרים המזדיינים האלה. המילניאלים לא רוצים ללמוד שום דבר אלא אם כן זה נאמר להם על טלפון. זו האשמה רחבה, אבל אני חושב שאנחנו מתמודדים עם זה עכשיו בכל מה שקשור לפייסבוק. זאת תוצאה של תחושה כוזבת של ביטחון עצמי שנתנו לדור הזה, אני חושב".

רידלי סקוט (צילום:  Daniele Venturelli/WireImage, Getty Images)
"חשבנו שזה תסריט נהדר, אז צילמנו אותו. אי אפשר לנצח כל הזמן". רידלי סקוט | צילום: Daniele Venturelli/WireImage, Getty Images

סקוט הוסיף ואמר שלמרות הכישלון הקופתי, הוא עדיין מאמין בסרט ובכך שהתעקש להגשים אותו. "זאת ההחלטה שעשיתי, זאת ההחלטה שהאולפנים עשו", הוא אמר. "כולנו חשבנו שזה תסריט נהדר, אז צילמנו אותו. אי אפשר לנצח כל הזמן. מעולם לא הייתה לי חרטה אחת על סרטים שעשיתי. כלום. למדתי בשלב מוקדם מאוד שצריך להיות המבקר של עצמך. הדבר היחיד שבאמת צריכה להיות לך דעה עליו זה מה שעשית הרגע. תמשיך הלאה, תוודא שאתה שמח ואל תביט לאחור. זה אני". 

הסרט מבוסס על הספר "הדו-קרב האחרון: הסיפור האמיתי של משפט בקרב בצרפת של ימי הביניים" ואת התסריט כתבו אפלק ודיימון, שכזכור פרצו לתודעה לאחר שכתבו ביחד את "סיפורו של וויל האנטינג" שיצא ב-1997 וזיכה את צמד החברים הכי טובים באוסקר על התסריט.