אל תהיה מניאק (ג'ופרי, "משחקי הכס")

פעוט מוזהב שלנו. נכון שאתה מוקף בצי משרתים הנכונים לקפוץ לכל שיהוק אקראי, אבל אל תיתן לזה לעלות לך לראש. תעשה טובה, אל תהיה מניאק. אל תהיה הג'ופרי באראת'יון של בית המלוכה הבריטי, היורש הבלונדיני והשנוא שכולם בזים לו אך גם מפחדים ממנו כי הוא סאדיסט. נכון שהסיכויים נגדך, בטח שעם כל הטקסים והבגדים המשונים שבטח יכריחו אותך ללבוש, אבל אל תוציא את זה על הזולת. עדיף להיות ילד כאפות, מאשר זה שנותן אותן לסביבה.

נסה להשתלב ("הנסיך המדליק מבל אייר")

סביר להניח שתעביר את חייך בשלל פנימיות מפונפנות שיהפכו אותך לבריטי צונן ועקום שיניים כמו אבותיך, אבל אם במקרה מוסד המלוכה יתמוטט בדיוק על המשמרת שלך, אל תיקח את זה קשה. יורש עצר אחר לפניך כבר התמודד עם זה בהצלחה – וויל סמית' ב"הנסיך המדליק מבל אייר". זה לא אומר שתתחיל לעשות ראפ וללכת עם כובע הפוך, אבל תנסה להתעלם מטבעך הבריטי הנוקשה ופשוט לזרום. פחות וויליאם, יותר הארי. ולא חשוב מה יקרה, העיקר שלא תצא קרלטון.

 

תתאים את עצמך לשינויים (מיה תרמופוליס, "יומני הנסיכה")

אנחנו חיים במציאות דינאמית שמשתנה כל הזמן, תשאל את סר אהוד יערי. פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך, מהפכות חברתיות סוערות וסרטונים של לוריס מנשנש כדורי אורז, אין זמן לתה של צהריים. בתור סמל לאומי אתה חייב להיות תמיד עם היד על הדופק. הקף את עצמך באנשים מקושרים היטב, תהיה קשוב לקולות שעולים מלמטה ואל תשכח לאחל מזל טוב לשמעון פרס: הוא יהיה פה גם אחריך.

התנסח בעדינות ("מארי אנטואנט")

הימים הרומנטיים שבהם מלך היה יכול לקום בבוקר ולפקוד על סירוס כללי של האוכלוסייה, עברו לצערנו. היום כל מילה לא במקום עלולה להיגמר בהמון זועם חמוש בכידונים, שינסה לבדוק אם באמת זורם לך שם דם כחול. גלה רגישות לנושאים עם פוטנציאל נפיץ, אל תצא בהצהרות שעלולות לסבך אותך עם קבוצות שונות באוכלוסייה והכי חשוב: אל תנסה לתפוס עלינו תחת דרך הפייסבוק. חבל שתמצא את עצמך רוכב על דולצינאה אל עבר האופק.

שמור על כבוד המשפחה (סימבה, "מלך האריות")

מהר מאד תלמד שהמשמעות של להיות בן מלוכה היא לקבל על עצמך סט שלם של התנהגויות שהולמות אדם במעמדך. יש אנשים, כמו דוד הארי למשל, שלא ממש מייחסים לעניין הזה יותר מדי חשיבות. הם ילבישו אותך בתחפושת היטלר, ייקחו אותך לסקיני דיפ עם תיירות בווגאס ויספרו לך איפה סבא פיליפ מחביא את הגיליונות של "דוכסיות לוהטות". זה ייראה נחמד בהתחלה, אבל שיהיה לך בהצלחה אחר כך להיכנס לצוואה של סבתא אליזבת. בעצם, כשחושבים על זה, עזוב, גם ככה אין סיכוי שהיא תחליט ללכת אי פעם.

אהבת אמת תמיד מנצחת ("הנסיכה הקסומה")

תמיד תזכור: היתרון הגדול ביותר שלך הוא גם החיסרון הגדול מכולם. אחרי הכל, גם אם הגנים יעניקו לך את הפריזורה של אבא וויל והסקס אפיל של סבא צ'ארלס, תמיד תישאר השידוך המושלם: סדר יום שכולל בעיקר קיטורים על מזג האוויר, חיים שלמים על חשבון משלם המיסים הבריטי והנחות סלב ברחוב אוקספורד. לכן, קח את הזמן, אל תמהר לשים טבעת על הנסיכה הראשונה שתעשה לך עיניים בערב גאלה במונאקו. אם את אוהב מישהי, תן לה ללכת. אם היא חוזרת, תזמין אותה לעלות לבראנץ'.

תמיד אפשר להתגבר על קשיים ("נאום המלך")

עולל מלכותי יקר, לא משנה לאן החיים יובילו אותך, בתקווה שזה לא יהיה אל תוך קיר בלימוזינה, זכור כי תמיד אפשר להתמודד עם מגבלות וקשיים. קח לדוגמה את אחד מאבותיך, ג'ורג' השישי, כפי שראינו כולנו בסרט "נאום המלך". ממש כמו גיבור תרבות אחר, איתי וולך, גם הוא גמגם ללא הרף. אבל בעזרת קלינאי תקשורת והרבה אמונה ורצון טוב, הוא הצליח לזכות בסוף באוסקר. אתה יכול לעשות כל מה שאתה רוצה ואל תתן לאף אחד, כולל לא לסבתא רבא האיומה ההיא שלך שלובשת חליפות פסטל כעורות, לומר לך אחרת. 

בן מלך: התינוק של קייט מטריף את התקשורת
בואו לפייסבוק שלנו