רגע לפני צאת סרטו החדש "קרעים של אישה" בנטפליקס, העדויות הכואבות על התנהלותו של שיה לה-באף ממשיכות להיערם. לה-באף, שנתבע על ידי בת זוגו לשעבר הזמרת FKA טוויגס, מואשם בתקיפה מינית ופיזית ובגרימת מצוקה רגשית - שמגיעה אחרי לא מעט הסתבכויות בעבר. השניים הכירו על סט הצילומים של הסרט "האני בוי" שביימה עלמה הראל הישראלית.

"יש לי כבוד עמוק לאומץ של FKA טוויגס ולכושר ההתאוששות שלה. לקרוא על מה שהיא הייתה צריכה לסבול השאיר אותי שבורת לב ואני עומדת איתה בסולידריות", מסרה הראל בהצהרה חדשה למגזין וראייטי, בה הודיעה על תמיכתה בזמרת, "אני שולחת את אהבתי אליה, לקרולין פו (בת זוגו של לה-באף לשעבר. כ.ש), לכל הקורבנות של אלימות במשפחה, וכל מי שמנסה לעצור את מעגל ההתעללות".

התמיכה הפומבית של הראל בטוויגס היא לא מובנת מאליה, במיוחד לאור העובדה שהיא תמכה בעבר בלה-באף. אז, היא דיברה על הגדילה וההתפתחות שלו בזמן עבודתם המשותפת, כשהם עבדו על הפרויקט שכתב בעת הגמילה שלו. "בתור יוצרת קולנוע ואמנית, אני נמשכת לסיפורים שעוזרים לנו לפתח אמפתיה למצבים המלוכלכים שבבני האדם", הסבירה, "כמו הרבה מהאנשים שעבדו בשיתוף פעולה עם שיה, מעריצים שהתמודדו עם שימוש בסמים, סבלו מטראומת ילדות והתמודדו עם מחלות נפשיות, אני מודעת וכואבת את המעורבות שלי בהתאוששות שלו. אני רוצה לשלוח מסך ברור היום ששום דבר שנאמר לעיל לא צריך לתרץ, להקטין או להפוך אלימות במשפחה לרציונלית". 

FKA טוויגס, 2020 (צילום: Dave Benett/Getty Images for Burberry)
"לשיה היה רובה בצד המיטה והיא פחדה ללכת לשירותים". FKA טוויגס | צילום: Dave Benett/Getty Images for Burberry

"אני אסירת תודה שניצולי טראומות ילדות ראו חלק מהאספקטים של עצמם ב'האני בוי' ואולי מרגישים קצת פחות לבד בכאב שלהם. אני מקווה שהאירועים האלה לא מרפים את ידם בהתאוששות", הוסיפה הראל, שמתכננת לתרום בשמן של FKA טוויגס ופו לקו החם לאלימות במשפחה.

לא רק הראל הביעה תמיכה בטוויגס, ומקורבים נוספים נעמדו לצידה. "זה גרם לה טראומה עצומה", סיפרה חברה של הזמרת למדור הרכילות פייג' סיקס. "לשיה היה רובה בצד המיטה והיא פחדה ללכת לשירותים בלילה. זה פחד נורא להיות תקועה וחסרת אונים בחושך". חבר אחר של לה-באף מסר כי "הוא אדם מוטרד ביותר". טוויגס אינה היחידה שהאשימה את לה-באף, ואליה הצטרפה גם הזמרת סיה, שהודתה כי "גם אני נפגעתי רגשית משיה, שקרן פתולוגי, שקשר אותי למערכת יחסים בוגדנית כשטען שהוא רווק". "אני מאמינה שהוא חולה מאוד ויש לי חמלה אליו ואל הקורבנות שלו", הסבירה. 

לה-באף מסר לניו-יורק טיימס בתגובה לתביעה נגדו כי "הרבה מההאשמות האלה לא נכונות", אבל שהוא חב למאשימות "את ההזדמנות להוציא לאוויר את הטיעונים שלהן בצורה פומבית ולקבל את האחריות על הדברים שהוא כן עשה".

במייל עוקב ששלח לכלי התקשורת אמר לה-באף כי "אני לא בפוזיציה להגיד לאף אחד איך ההתנהגות שלי גרמה להם להרגיש. אין לי תירוצים לאלכוהוליזם או לאגרסיביות שלי, רק תירוץ שכלתני. הייתי פוגעני כלפי עצמי וכלפי כל מי שסביבי במשך שנים. יש לי היסטוריה בלפגוע באנשים שהכי קרובים אליי. אני מתבייש בהיסטוריה הזאת ואני מצטער בפני מי שפגעתי בו. אין שום דבר אחר שאני יכול להגיד באמת".