עדכון: אחרי שאישש את השמועות לפיהן אמה ווטסון עזבה את הסט בגלל אותה סצנה גסה, סת' רוגן הבהיר את כוונתו. בהצהרה שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, הדגיש השחקן כי ווטסון אמנם פרשה מתפקידה, אך היא לא "יצאה בסערה" כפי שהשתמע מדבריו: "אני רוצה לדייק סיפור שעלה בריאיון שהענקתי לאחרונה. זה מציג באופן שגוי את מה שקרה בפועל. אמה ווטסון לא 'יצאה בסערה מהסט' וזה חרא שהתפיסה היא שהיא כן". רוגן הסביר כי "הסצנה היא לא מה שהיה כתוב במקור בתסריט, היא אולתרה, שונתה באופן דרסטי ולא הייתה מה שהיא הסכימה אליו (מראש). הנרטיב לפיו היא הייתה לא בסדר או לא מקצועית הוא בולשיט מוחלט".

השחקן סיפר כי המצב המורכב ההוא נגרם עקב חוסר תקשורת. לדבריו, ההחלטה לפיה ווטסון לא תופיע בסצנה ההיא הייתה החלטה משותפת. "אני באופן חד משמעי הייתי צריך לתקשר טוב יותר ובגלל שלא עשיתי את זה, היא הייתה בעמדה לא נוחה. זה היה מצב מחורבן וזה בטח היה קשה בשבילה לבוא ולומר משהו. אני מאוד שמח והתרשמתי מזה שהיא עשתה זאת. הסכמנו יחד שהיא לא תהיה בסצנה ההיא". את הצהרתו סיים רוגן בהתנצלות כלפי השחקנית, כשאמר שהוא היה רוצה "לעשות יותר כדי למנוע את זה".

 


לאחר שהשתתפו בסרטי "הארי פוטר", חלק נרחב מחברי הקאסט חיפשו דרך להרחיב את הרפרטואר הקולנועי שלהם עם פרויקטים שאינם עולם הקוסמים של ג'יי קיי רולינג. אחרי בילתה עשור כהרמיוני גריינג'ר, גם אמה ווטסון ניסתה קפצה למים וניסתה את מזלה בתפקידים בוגרים יותר, דוגמת "כמה טוב להיות פרח קיר", "בלינג רינג" ו"סוף.". אבל במעבר של ווטסון לעולם של הגדולים לא הכל עבר חלק: "סוף", קומדיית הפנטזיה של סת' רוגן, הייתה אמנם הצלחה בלתי מעורערת בקופות - אבל ווטסון עצמה עזבה את צילומיה כשהיא מזועזעת לחלוטין.

עוד ב-2012, בזמן צילומי "סוף", שמועות לגבי פרישתה הסוערת של ווטסון מהסט רחשו וגעשו, כאשר דיווחים קבעו שהשחקנית הבריטית עזבה את סט הסרט מוקדם מהצפוי, לאחר שסירבה לקחת חלק בסצינה גסה במיוחד. הסצינה המדוברת, למי שכבר הספיק לשכוח, כללה הופעה של צ'אנינג טייטם בתור גימפ (כנוע ביחסי BDSM, שלבוש בדרך כלל בחליפת שיעבוד). בתרחיש המדובר, טייטום לובש חוטיני מעור, כשהוא כנוע לשחקן דני מקברייד. ווטסון, ככל הנראה החליטה שכאן נמתח הגבול. בריאיון חדש למגזין GQ, רוגן בעצמו שם סוף לתהיות: הוא אישר כי הסצינה המינית ההיא אכן הייתה הקש ששבר את גב הגמל עבור ווטסון - אבל גם הבטיח שעזיבתה לא יצרה מתח בינו לבין השחקנית.

לדבריו, "אני לא מסתכל אחורה וחושב, 'איך היא מעזה לעשות את זה?' אתה מבין? אני חושב שלפעמים כשאתה קורא משהו, כשזה קם לתחייה זה לא נראה כמו שחשבת שזה יראה. אבל זה לא היה איזה סוף נורא למערכת היחסים שלנו. היא חזרה למחרת כדי להיפרד. היא עזרה לקדם את הסרט. אני לא נוטר טינה ואני לא יכול להיות שמח יותר מאיך שהסרט יצא בסופו של דבר". השחקנית הייתה בת 22 באותה תקופה, וככל הנראה חוותה רגע של זעזוע למראה תחתוני העור המושמצים ההם. על פי השמועות, ווטסון ידעה מה מצופה לה ביום בו היא החליטה לעזוב את סט "סוף", אבל המציאות עלתה על כל הציפיות. עוד דווח בזמנו כי השחקנית לא הרגישה בנוח עם כוכבי הסרט, שעל פי דיווחים שתו ועישנו מריחואנה בזמן הצילומים. 

אמנם ווטסון נכחה בבכורת הסרט - וכאמור, גם עזרה בקידומו - אבל תחושת המועקה שגברה בה למראה הסצינה ההיא ככל הנראה לא הותירה לה ברירה אלא לנטוש. אפילו רוגן עצמו טוען היום שהייתה לה נקודה, כשהוא רומז שהסצינה בה חזתה ווטסון הייתה פחות מאופקת מזו שעלתה לאקרנים: "היא כנראה צדקה. זה כנראה היה מצחיק יותר באופן שעשינו את זה בסוף". אם להיות הוגנים, הסצינה ההיא באמת הייתה גסה באופן חריג, ויכול מאוד להיות שווטסון לא נכחה בסיטואציה דומה אליה עד הרגע ההוא. 

ווטסון לא חתמה על חוזה חדש לסרט מאז שכיכבה בתפקיד מג ב"נשים קטנות" ב-2019. לפי דיווחים היא מתמקדת בימים אלה בקשר עם החבר שלה, לאו רובינטון. דיווחים אחרים טענו כי היא פרשה ממשחק בתחילת השנה, אבל הסוכנת שלה מיהרה להרגיע את הרוחות והבטיחה למעריצים כי הקריירה של ווטסון עדיין חיה ובועטת, בדרכה.