השחקן, המפיק, התסריטאי והבמאי צבי שיסל הלך לעולמו היום (ד'), שבועיים לאחר שחגג את יום הולדתו ה-75, לאחר קריסת מערכות. בית החולים איכילוב הודיע הבוקר על פטירתו של שיסל שהשאיר אחריו אישה ושני ילדים. שיסל היה חלק מחבורת "לול", שיצרה את הסרטים "שבלול", "לול", "מציצים" ו"כבלים" יחד עם אריק איינשטיין, אורי זוהר, שלום חנוך ובועז דוידזון.

"הייתי איתו בקשר רציף. לא הייתי מגזים ואומר שהוא אחד מעמודי התווך של התרבות הישראלית, עם כל העשייה שלו רבת השנים בתקופות שהתעשייה הייתה על הקרשים", אמר בשיחה עם mako מוטי ארבל, מי שגילם את דמותו של אלטמן הקטן ב"מציצים". "הוא עשה והפיק, כמובן יחד עם אורי זוהר ואריק אינשטיין, צבי שיסל היה מנוע לא קטן בעניין הזה. גם כמפיק. כשחקן זה ברור", המשיך ארבל בקול חנוק. "איש אשכולות, חבל".

"יש לי הרבה זיכרונות ממנו, מהעשייה ב'מציצים' ועד 'הצילו את המציל'", הוסיף ארבל. "השוטף, היום יום, הודעות, טלפונים, זיכרון טוב ממנו וחבל שהלך כל כך צעיר. זה עצוב".

אלטמן הקטן, מוטי ארבל מתוך "מציצים" (צילום: זהר דשא בע"מ, חשבון הטוויטר של אביב גפן)
"הוא אחד מעמודי התווך של התרבות הישראלית". מתוך "מציצים", בעיגול: מוטי ארבל | צילום: זהר דשא בע"מ, חשבון הטוויטר של אביב גפן

"כואב לי ועצוב לי, צבי היה איש מקסים, מצחיק ואהוב על הרבה מאוד אנשים", מסר השחקן והמוזיקאי אלישע בנאי. "ומעבר לכל התרומה שלו לתרבות, לקולנוע ולבידור הישראלי ובכלל, לפני שאני מכיר אותו בתור אחד שעבד איתו ושיחק איתו בסרט 'הוא היה אבא שלי', וב'תפוחים מן המדבר', אני מכיר אותו בתור ילד בן 3 שנועה אשתו לקחה אותי ביחד עם בנו דוד, שהוא החבר הכי טוב שלי, לצלם את 'כמו גדולים' עם צבי ואריק אינשטיין. אני מכיר את צבי כאבא של חבר שלי, וכבן אדם מצחיק מקסים ואהוב וכואב לי ברמות מטורפות. לא נשאר שום דבר חוץ מלהתגעגע ולהיות עצוב מזה. הלב שלי עם המשפחה". 

המוזיקאי מיקי גבריאלוב נפרד בציטוט מתוך השיר "סע לאט" אותו הלחין: "'צבי אומר שגשמים כאלה מזיקים לחקלאות. צבי אומר שקר לו בראש, תסגור איזה חלון. צבי אומר שקשה לו לנשום ונגמרו לו הטיפות. צבי אומר שגילו כוכב שיש עליו חיים'. ואני חושב, חושב עליך", כתב גבריאלוב בחשבון הטוויטר שלו. "כבר מתגעגע", חתם.

"צבי שיסל, היה במאי ושחקן ישראלי יוצא דופן ובעל כישרון נדיר. טביעות אצבעותיו ויצירותיו נשארות בלב ישראלים רבים, שיודעים לצטט פנינים רבות שהוא יצר", ספד לו שר התרבות חילי טרופר. "לשיסל שמור מקום של כבוד בתרבות הישראלית".