השחקן ריצ'רד בלזר, שהחל את דרכו בתעשיית הבידור כסטנדאפיסט, אך מוכר בעיקר בזכות דמותו של הבלש ג'ון מאנץ' - אותה גילם ב"רצח מאדום לשחור", "חוק וסדר: מדור מיוחד" וסדרות נוספות, מת היום (ראשון) בביתו שבדרום צרפת. 

חברו הקרוב והוותיק של בלזר, הכותב וזוכה פרס האמי ביל שפט, אמר למגזין "הוליווד ריפורטר" על השחקן המנוח, שגילם את דמותו של הבלש מאנץ' על פני 23 שנה, כי "היו לו המון בעיות בריאותיות. המילים האחרונות שלו היו 'תזד*ן, בן ז*ה'".

בלזר ערך את הופעת הבכורה שלו ב-1974 בסרט The Groove Tube, שם ביסס את תחילת מעמדו כסטדנאפיסט לאחר שהופיע במועדונים בניו יורק. בנוסף ב"סאטרדיי נייט לייב" כשערך הופעות חימום בימיה הראשונים של התוכנית. ברזומה הקולנועי שלו גם הסרט "פני צלקת" מ-1983 ובטלוויזיה הופיע גם במספר פרקים בסדרה "לואיס וקלארק".

בלזר גילם את אחד השוטרים הזכורים ביותר בתולדות הטלוויזיה במשך שבע עונות בסדרה "רצח מאדום לשחור", שהסתיימה ב-1999, אבל גם בסדרות נוספות כמו "הסמויה", "תיקים באפילה" ו"רוק 30". במקביל, המשיך לגלם את דמותו של מאנץ' גם "בחוק וסדר", בין השנים 1996-1999.דמותו של מאנץ', שהתבססה על חייו של בלש אמיתי מבולטימור, התאפיינה בשלל תיאוריות קונספירטיביות. בחייו במציאות, בלזר אף כתב מספר ספרים שכללו תיאוריות שונות על רצח הנשיא ג'ון פ. קנדי.